PVD inspekcijas laikā sieviete ievaino kucēnus un draud atriebties dienesta darbiniekiem

0 Komentāru
PVD inspekcijas laikā sieviete ievaino kucēnus un draud atriebties dienesta darbiniekiem
Foto: Ekrānuzņēmums

Pašvaldības policija saņēmusi vairākas sūdzības par kādu mitekli Dārziņos, kur, pēc kaimiņu stāstītā, kāda sieviete audzē suņus, taču nespēj vai nevēlas pienācīgi tos aprūpēt. Sieviete valsts iestāžu inspekcijas laikā nav spējusi uzrādīt dzīvniekiem paredzēto barību, tāpēc likumsargi pieņēma lēmumu visus 18 suņus konfiscēt.

Pagājušajā ceturtdienā pārtikas un veterinārais dienests apmeklēja kādas cietsirdīgas kundzes mitekli Rīgā, Dārziņos. Sieviete audzējusi suņus, lai pārdotu sludinājumu portālā “ss.lv”, taču neesot parūpējusies par kucēnu labturību. Ierodoties inspektoriem, kundze uzvedusies agresīvi un par draudējusi ar cirvi visiem klātesošajiem.

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori pieļāva iespēju, ka kundze nevēlēsies pārbaudei uzrādīt mājdzīvniekus, tāpēc, gatavojoties grūtībām, pieaicināja arī Rīgas pašvaldības policijas darbiniekus. Inspekcijas laikā sieviete kritusi panikā un ievainojusi nepilnus divus mēnešus vecos kucēnus.

Notikuma vietā atradās arī dzīvnieku patversmes darbinieks, kurš ievainotajiem kucēniem sniedza palīdzību. Vizītes laikā suņu īpašniecei konfiscēja 15 kucēnus un trīs pieaugušus suņus. Inspektors stāsta, ka kucēni nebija paēduši, un, pēc kaimiņu liecībām, saimniece tos apkopt ieradusies ar vairāku dienu intervālu.

PVD inspektors atklāj, ka sieviete ieradusies arī uz dienesta biroju un demonstratīvi fotografējusi darbinieku automašīnas, draudot atriebties katram konfiskācijā iesaistītajam darbiniekam. Konfiskācijas dienā kaimiņi jezgu pamanīja, taču sākumā nesaprata likumsargu vizītes iemeslu – ikdienā bija dzirdami smilksti, taču apkārtējie stāsta, ka Dārziņos rejoši un gaudojoši suņi jau ir pierasta parādība.

Tikmēr cietsirdībā apsūdzētās kundzes kaimiņš vēlas aizstāvēt sievieti un viņas rīcību, jo uzskata, ka mest pāri žogam suņus un tos ievainot ar nazi ir pašsaprotama rīcība, aizstāvot savu īpašumu.

Pirmdien ar konfiscēto suņu saimnieci tikties neizdevās, taču sieviete piekrita sniegt komentāru otrdien, jo uzskata, ka varasiestādes rīkojušās netaisni un mājdzīvnieku labturības prasības viņas īpašumā tika ievērotas.

0 Komentāru