Purvciemā uzdarbojas sadists: ar našķiem mēģina “iebarot” žiletes suņiem

24 komentāri
Purvciemā uzdarbojas sadists: ar našķiem mēģina “iebarot” žiletes suņiem
EKRĀNUZŅĒNUMS

Purvciemā suņu saimniekiem tagad ir vairāk jāuzmana savi mīluļi, jo izrādās, ka apkaimē sācis uzdarboties sadists. Kāds publiskās vietās izmētā suņu našķus ar nāvējošu pildījumu, viens no tiem ceturtdien tika uziets Ieriķu ielā.

Purvciema iedzīvotājai Svetlanai katrs rīts sākas, izstaidzinot suni, taču došanās svaigā gaisā sievietes mīlulim varēja būt pēdējā viņa mūžā. Izejot no kāpņutelpas un noejot dažus metrus līdz piemājas laukam, Svetlanas suns sāka izrādīt interesi par kādu zemē gulošu priekšmetu, līdzīgu suņu našķim.

Par laimi, dzīvnieks ir dresēts un bez saimnieces atļaujas neko nejauši atrastu nedegustē. Labā audzināšana arī paglāba ķepaini no šausmīgam mokām un, iespējams, pat nāves briesmām. Suņu gardumā bija ielikta un paslēpta žilete.

“Es eju, skatos. Es pat nenoticēju savām acīm, ka pie mums kaut kas tāds var mētāties. Tas ir kaut kāds absurds. Man kabatā bija pirkuma čeks, es to ar čeku paņēmu un savācu. Galvenais, lai neviens neatrastu un neapēstu. Tas ir gardumiņš. Lielais suņu gardumiņš, tā daļa. Iekšā bija ielikta kūpināta desa un žilete. Ir taču suņi, kas var apēst nedomājot. Es zinu, ka pie mums ir suņi, kas ēd maizi, ar ko baro baložus. Ja saimnieks neieraudzīs un tādu suns apēdīs, tad viss, sunim taču tā būs trauma,” stāsta Purvciema iedzīvotāja.

Svetlana atzīst, ka šodien viņai pirmo reizi dzīvē mainījās priekšstati par to, kādi cilvēki dzīvo līdzās. Līdz šim kaut kas tamlīdzīgs redzēts tikai internetā ārzemju ziņās: “Es nedomāju, ka pie mums Latvijā kaut kas tāds ir iespējams. Pie mums taču dzīvo adekvāti cilvēki, visi mīl dzīvniekus. Bet esmu šokā, joprojām šokā. Es domāju, ka cilvēkam kaut kas nav kārtībā ar galvu. Tik ļoti nīst dzīvniekus tas ir jāprot.”

Augstu risku gūt nopietnas traumas un dzīvībai bīstamus ievainojumus saredz arī mūsu uzrunātais veterinārārsts Jānis Beinerts. Viņš norāda, kā šādu huligānu skaits ar katru gadu pieaug. To apliecina ārsta praksē redzētais.

Lai pasargātu savu mīluli no potenciālām briesmām, veterinārārsts aicina četrkājainos mācīt neēst to, kam nav zināma izcelsme, taču, ja ar audzināšanu nepietiek, tad pastaigās jālieto uzpurnis.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā