Policisti un ārsti Rīgā izglābj divus jaunus vīriešus

10 komentāri
Policisti un ārsti Rīgā izglābj divus jaunus vīriešus

Ap plkst. 20.30 atgriežoties mājās, kāda nama iemītniece Eduarda Smiļģa ielā, Rīgā, sastapusies ar patiesi nepatīkamu ainu – turpat kāpņu telpā starp stāviem krāca divi aizdomīgi tipiņi. Tā kā iedzīvotāja saviem spēkiem nevarēja tikt galā ar nelūgtajiem viesim, talkā aicināti vietējie kārtības sargi.

Ierodoties Rīgas pašvaldības policijas ekipāžai un aplūkojot abas personas, viss liecinājis par to, ka vīrieši ir narkotisko vielu ietekmē.

Likumsargi apzinājās, ka šoreiz nepieciešama arī mediķu palīdzība. Drīz vien tumšās kāpņu telpas durvis vēra ātrās palīdzības brigāde. Tāpat kā policisti viņi šādas ainas bieži vien redz vairākas reizes dienā, tādēļ parasti šādās situācijās nav jūtams ne mazākais satraukums. Tomēr šoreiz viss izvērtās nedaudz citādāk.

Brīdī, kad ieradās mediķi, vienai no personām pazuda dzīvības pazīmes. Saprotot, ka situācija ir patiesi bīstama un narkomāns jau devies pretim gaismai tuneļa galā, ātrās palīdzības darbinieki momentāni sazinājās ar kolēģiem un lūdza reanimatologu palīdzību.

Mediķi kopā ar pašvaldības policistiem reanimēja vienu no vīriešiem, veicot sirds masāžu un elpināšanu, un atgrieza viņu pie dzīvības.

Jāpiebilst, ka viens no bēdu brāļiem nonācis slimnīcā, savukārt otrs – saņēmis medikamentu trieciendevu, drīz vien atguvies un pat spējis piecelties kājās. Tā kā viņam pēc pieredzētā nebija nekādu veselības problēmu, viņš vakaru turpinājis jau Valsts policijas iecirknī.

Kā atzīst kārtības sargs, nonākot šādā situācijā, viņš ļoti novērtējis, ka pavisam nesen – vēl tikai pagājušajā gadā – apmeklējis pirmās palīdzības kursus.

 

Klāvs Eglītis
Rīgas pašvaldības policijas Zemgales pārvaldes inspektors

Jāsaka paldies pasniedzējai, viņa ļoti labi to visu atgrieza atmiņā, un ir palicis ļoti labs iespaids, kas ir jādara un kā ir jādara, un arī nebija nekādas apjukuma sajūtas – darīju visu, kas ir jādara. [..] Tomēr, ja tu vari atdzīvināt cilvēku, lai kāds viņš ir, tas ir labi.

10 komentāri