Policisti pie mājas sastop raudošu meitenīti – viņa gaida, kad māte atgriezīsies no darba

11 komentāri
Policisti pie mājas sastop raudošu meitenīti – viņa gaida, kad māte atgriezīsies no darba
RĪGAS PAŠVALDĪBAS POLICIJA

Āgenskalnā kāda māte pie daudzdzīvokļu ēkas atstājusi divus mazus bērnus bez uzraudzības, informē Rīgas pašvaldības policija.

7. aprīlī plkst. 9.19 Rīgas pašvaldības policija saņēma zvanu par aptuveni septiņus gadus vecu meiteni, kura raudot sēdējusi pie kāda Āgenskalna daudzdzīvokļu nama. Ziņotāja piegājusi pie meitenes un apvaicājusies, vai viņa ir viena un vai kas atgadījies. Bērns pastāstīja, ka gaidot mājās mammu un mājvietā palikusi viņas četrus gadus vecā māsiņa. Apstākļu noskaidrošanai uz notikuma vietu nosūtīta tuvākā Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes autopatruļa.

Notikuma vietā policisti sastapa izsaucēju. Viņa pastāstīja, ka meiteņu māte īsi pirms policijas ierašanās atbraukusi. Nekas neesot liecinājis, ka māte būtu alkohola reibumā, līdz ar to meitene atdota sievietei.

Izsaucējas norādītajā dzīvoklī bērnu māte likumsargiem paskaidroja, ka nesen atbraukusi no darba. Naktī abas meitenes esot pieskatījusi auklīte. Policistu klātbūtnē bērnu māte piezvanīja auklei, kas apstiprināja, ka meitenes esot bijušas viņas uzraudzībā. Izvaicājot, kāpēc viena no meitām raudot bijusi uz ielas, bet otra viena pati dzīvoklī, bērnu māte skaidroja, ka aukle viņai piezvanījusi un lūgusi ātrāk doties prom. Sieviete atbildējusi, ka meitas droši varot kādu stundiņu palikt vienas un pati jau esot ceļā uz mājām. Aukle ar mātes atļauju abas meitenes atstājusi vienas un devusies prom.

Saistībā ar notikušo uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība par bērna atstāšanu bez uzraudzības.

Rīgas pašvaldības policija atgādina, ka vecākiem ir pienākums neatstāt bērnu līdz septiņu gadu vecumam bez pieaugušo vai personu, ne jaunāku par 13 gadiem, klātbūtnes. Par bērna, kas nav sasniedzis septiņu gadu vecumu, atstāšanu bez uzraudzības izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 70 eiro.

TOP komentāri

 • Kate
  +15 +15 0

  Kate

  Diemžēl māmiņa ir spiesta strādāt daudz par daudz lai izturētu savus bērnus.
  Par to būtu jāaizdomājas, kur māmiņas atstāj bērnus lai strādātu nakts maiņās vai lielveikalos. Jo tēvi diemžēl ir greznība.
 • Lükasa
  +13 +13 0

  Lükasa

  Man žēl ,ka tā mātei gadījās.parasti tikai mātes vainīgas....kur paliek tēva atbildība,to it kā visi noklusē.mūsu valstī tik nežēlīgi izturas pret mātēm,ir ļoooti daudz gadījumu,kur "tēvi" vēl draud savu bērnu mātei u.ttt.kāpēc no tēviem netiek nekāda atbildība prasīta.parasti tas tiek noklusē ts.....
 • Māra Kornača
  +14 +13 -1

  Māra Kornača

  Protams,sasodīts,ka notiek! Aizdomāties vajag kāpēc! Māte no kroga atgriezās????Jautājums valdībai,kāpēc šie bērni nav bērnudāzā!?Tāpēc,ka,ziniet,jāpastāv rindā!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl