2 komentāri

Jūlija un viņas vīrs pirms diviem gadiem nolēmuši šķirties, taču mierīgā ceļā nekas nav noticis, jo laulātajiem bijis ko dalīt – gan īpašumus, gan bērnus. Ja ar bērniem viss vairāk vai mazāk ir skaidrs – tie paliek pie mātes, tad ar mantiskām vērtībām ir pilnīgs haoss.

”Pēdējais, ko es uzzināju, ka mani gluži nejauši izdeklarējuši no dzīvokļa. Dzīvoklis ir fiktīvi pārdots. Vīrietis to pārrakstījis uz savas meitas vārda, faktiski pats uz sava, un jaunie saimnieki mani tagad liek ārā. Pats dīvainākais, ka man joprojām nav neviena papīra. Epopeja ilgst kopš ceturtā decembra, kad pirmo reizi pie manis pienāca un pateica, ka man no dzīvokļa jāaiziet, bet man nav neviena dokumenta no viņiem, ka dzīvoklis pieder kādam citam un ka man tas jāpamet. Ir tikai mutiski draudi, kas kopš ceturtā decembra bijuši katru dienu. Tas ir, – katru dienu pēc astoņiem vakarā manās durvīs klauvēja, teica, lai atveru dzīvokli, un ka man tas jāpamet, jo es te dzīvoju nelikumīgi, bet es katru reizi atbildēju, lai vēršas tiesā, dod man dokumentus un tad arī skaidrosimies,” stāsta Jūlija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Draudi ar laiku kļuvuši nopietnāki. Ja dzīvoklis netiks atbrīvots, tas tiks uzlauzts un tajā ievāksies citi iemītnieki. Tā arī noticis.

Jūlija, viendien atnākot mājās, konstatējusi, ka slēdzenes nomainītas. Viņa izsaukusi policiju, atbraukuši likumsargi, kaut ko pierakstījuši un aizbraukuši. Jūlija zvanījusi vēlreiz. Ar otro piegājienu likumsargus izdevies pierunāt palīdzēt. Jūlija, jaunais īrnieks un īrnieka pārstāvji iegājuši telpās, kur Jūlijai pateikts, ka viņš šeit tagad dzīvos. Mēģinājums iemitināt Jūlijas mājoklī bezpajumtnieku ar fiktīvu īres līgumu par 20 eiro mēnesī gan neizdevās.

”Līdz sešiem rītā mēs tā arī tur sabijām, bet pēc tam vienojāmies, ka viņi tomēr iedos atslēgu. Tie pārstāvji aizbrauca, bet ”bomzi” atstāja pie manis. Vēl jo vairāk – nākamajā dienā pie manis atbrauca viens no pārstāvjiem un pateica, ka jauno īrnieku Viktoru viņi savāc un atvedīs nākamo. Nākamais bija vēl iespaidīgāks, jo izskatījās pēc narkomāna. Šajās dienās es paspēju uzlikt kāpņu telpā kameru, kas to visu fiksēja,” stāsta Jūlija.

Foto

Kad notikusi jau minētā īrnieku maiņa, Jūlija izgājusi uz ielas, bet viņas māsai kopā ar Jūlijas bērniem izdevies iešmaukt dzīvoklī un ieslēgties. Jaunie īrnieki palikuši aiz durvīm, jo no iekšpuses tām ir aizbīdnis, kas ar slēdzeni nav saistīts.

”Protams, viņi bija ļoti dusmīgi. Viņi centās uzlauzt durvis ar mūķīzeriem. Klāt stāvēja policija, man ir arī video pierādījumi. Pēc tam jaunais īrnieks demonstrēja karatē trikus un spārdīja durvis ar kājām! Es tikai uz sekundi iedomājos, kas būtu, ja šo cilvēku iemitinātu pie manis un bērniem. Tajā dienā bērni jau bija mājās. Protams, viņiem neizdevās neko izdarīt,” atklāj Jūlija, ”es te dzīvoju te deviņus gadus, mani bērni kopš dzimšanas dzīvo šajā dzīvoklī, mēs šeit neievācāmies uz savu galvu, mani vīrs šeit izmitināja, kad mēs apprecējāmies. Sāka man draudēt, ka nekas neiet pēc viņu scenārija. Tik daudz laika veltīt viņai, tā esot jau personīga misija. Sekoja tāda rakstura draudi, ka mani saplosīs gabalos, ka man beigas un velti es esmu to visu iesākusi. Tie jau bija konkrēti nāves draudi.”

Arī Jūlijas juriste saskata virkni pārkāpumu šajā lietā un aicina šo strīdu izskatīt atklātā tiesas sēdē, nevis deviņdesmito gadu stilā ar viltu un spaidiem. Neviena persona nevar tikt izlikta no dzīvokļa bez tiesas sprieduma.

Kas attiecas uz policistiem, kuri stāvējuši klāt brīdī, kad kramplauži mūķējuši un lauzuši durvis – nav zināms, vai viņiem maksāts, vai iebrucējiem palīdzējuši nezināšanas dēļ, bet jebkurā gadījumā šādiem darbiniekiem nav vietas tiesībsargājošās iestādēs.

Diemžēl policisti, aicinot “Degpunktā” komentēt šo situāciju, piekopa strausa politiku, norādot, ka šo lietu nekomentēs. Varbūt komentāru saņems rīt pēc interesanto kadru noskatīšanās. ”Vai tiešām Valsts policijas priekšniekam Intam Ķuzim nekas nav sakāms?” vaicā “Degpunktā” komanda.

TOP komentāri

 • Es
  0 0 0

  Es

  Tiklab arī to bomzi nav tiesību izlikt no dzīvokļa bez tiesas, jo tur visiem vienādas tiesības, jeb pareizāk to trūkums atrasties trešās personas īpašumā. Meiteni var saprast, paņēma biezo un tagad grib izkrāpt dzīvokli uz ko viņai nav tiesību. Tad jau katrs var uzlauzt kaimiņa dzīvokli, nomainīt atslēgu un paziņot lai likumiskais īpašnieks nes tiesas spriedumu. Šis ir komunisms. Īpašums pieder tam kam pieder zg un policijai būtu jāizmet ārā visi, kas tur atrodas bez īpašnieka atļaujas. Bet mamzele jau speciāli traumē bērnus un paliek zem sitiena, sāk varbūt atlec nenopelnits dzīvoklis. Nez ASV arī īpašniekam nav nekādu tiesību uz SAVU īpašumu? Bet nu biezisiem, jas panem tas jaunas...khm, ka lai pieklājīgi nosauc...nu jūs tak pirms tādas precēt, uztaisiet papirus vismaz, lai tādas jūs pēc tam neaptīra! Tak juristi ir?
  Un vsp, vajadzēja paņemt un to mamzeli ar visām pekelem izmest jau uzreiz, ielikt savas mantas, nomainīt atslēgu un čus viņai būtu. Tipa, "neko nezinu, tādā ciemos nāca, bet dzīvoju es te - rekur zg, lai tinās, viņai te pat foto nav". Jāmāca kā tādi bērni.
  Neaizstāvu, ka nerūpējas par bērniem, par to bijušo vīru sodīt vajag. Bet tas arī nedod tiesības izkrāpt īpašumu. Pārpratuši tiesības uz mājokli - īre un būs tev tiesības. Vai arī prasi pašvaldībai. Nevis zodz.
 • ju
  0 0 0

  ju

  ārprāts! neviens neaizstāv māti ar bērniem! kauns policistiem un tām bijušām vīram !

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl