Policisti Esplanādē aiztur divas pamatīgi iereibušas māmiņas; bērnus nogādā krīzes centrā

1 komentārs
Policisti Esplanādē aiztur divas pamatīgi iereibušas māmiņas; bērnus nogādā krīzes centrā
Brīvības pieminklis. (Ekrānšāviņš/ RPP)

Sestdien, 17. jūnijā, īsi pirms plkst. 22.00 Rīgas pašvaldības policijas (RPP) Centra pārvaldes darbinieki devās uz izsaukumu Esplanādē, kur garāmgājēji ievērojuši vairākas personas alkohola reibumā ar diviem maziem bērniem, informē RPP.

Ierodoties Esplanādē, netālu no strūklakas pamanītas četras manāmi iereibušas personas. Blakus pieaugušajiem atradās arī divi aptuveni četrus gadus veci bērni un degvīna pudele. Notikuma vietā noskaidrots, ka vienam bērnam blakus ir abi vecāki, savukārt otram blakus atradās māte un onkulis. Abas ģimenes bija nolēmušas parkā satikties un lietot grādīgos dzērienus.

Aprunājoties ar bērniem, noskaidrots, ka abiem ir vēsi un viņi ilgāku laiku nav ēduši. Lai pārbaudītu bērnu veselības stāvokli izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbinieki, kuri, apskatot abu sieviešu atvases, konstatēja, ka hospitalizācija nav nepieciešama.

Vienlaikus abām mātēm veikta alkohola koncentrācijas pārbaudes izelpā. Vienai no viņām konstatēts 3,84 promiļu reibums, savukārt otrai – 2,65 promiļu reibums.

Ņemot vērā, ka sievietes nebija spējīgas par savām atvasēm parūpēties, pieņemts lēmums trīs gadus veco zēnu un četrus gadus veco meiteni šķirt no ģimenēm un nogādāt krīzes centrā. Sarunas laikā bērna tēvs atklāja, ka abi jau nesen sodīti par vecāku pienākumu nepildīšanu.

Nošķiršanas laikā viens no vīriešiem sāka lamāties ar cieņu aizskarošiem vārdiem, grūstīt bērna tēvu un traucēt policistiem pildīt savus darba pienākumus. Neskatoties uz vairākkārtīgiem aizrādījumiem, agresīvi noskaņotais radinieks turpināja savas darbības. Policistiem viņu nācās aizturēt un nogādāt dežūrdaļā kopā ar abām iereibušajām mātēm, kur visiem noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli par alkoholisko dzērienu lietošanu sabiedriskās vietās.

Tāpat lietas materiāli nosūtīti Rīgas bāriņtiesai un RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem izvērtēšanai.

1 komentārs