Policisti atrod divus mazus bērnus antisanitāros apstākļos līdzās iereibušiem vecākiem

1 komentārs
Policisti atrod divus mazus bērnus antisanitāros apstākļos līdzās iereibušiem vecākiem
RĪGAS PAŠVALDĪBAS POLICIJA

Rīgas pašvaldības policija, saņemot informāciju par kādu, iespējams, vardarbīgu kaimiņu konfliktu Čiekurkalnā, mājoklī antisanitāros apstākļos līdzās iereibušiem vecākiem atrada divus mazus bērnus, informē policija.

Likumsargi, ierodoties notikuma vietā 9. februārī plkst. 22.17, konstatēja, ka neilgi pirms viņu ierašanās jau ieradusies Valsts policija.

Notikuma vietā noskaidrots, ka tik tiešām norādītajā mājoklī noticis vardarbīgs ģimenes konflikts. Strīdā iesaistītais vīrietis paskaidroja, ka mīļotā viņu krāpjot. Savukārt sieviete skaidroja, ka dzīvesbiedrs mājās palicis agresīvs, sācis viņu apsaukāt cieņu aizskarošos vārdos un ar dūrēm meties virsū. Sieviete aizskrējusi uz kaimiņienes dzīvokli, bet vīrietis viņai sekojis un arī tur esot viņu fiziski aizskāris.

Lai arī pārrunu laikā likumsargi sievietei nemanīja miesas bojājumus, viņi piedāvāja izsaukt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu. Cietusī no medicīniskās palīdzības atteicās.

Valsts policijas darbinieki no cietušās pieņēma pieteikumu par miesas bojājumu nodarīšanu un iedeva nosūtījumu uz tiesu medicīniskās ekspertīzes noteikšanu, pēc kā vīrieti aizturēja.

Savukārt Rīgas pašvaldības policisti turpināja darbu ar notikumā iesaistītajiem bērniem. Dzīvokļa apskates laikā konstatēts, ka bērni uzturas antisanitāros apstākļos. Uz grīdas un pie sienās mētājās neizolēti elektrības vadi. Viens no tiem policistu klātbūtnē pat sāka dzirksteļot, pēc kā dzīvoklī pazuda elektrība.

Bērnu mātei tika pārbaudīta alkohola koncentrācija izelpā, taču konstatētais reibums bija neliels.

Pēc dzīvokļa apsekošanas tomēr nolemts sazināties ar bērnu vecmammu, jo dzīvoklis drīzāk līdzinājās midzenim, nevis bērnu attīstībai piemērotam mājoklim. Vecmāmiņa piekrita uz laiku uzņemties rūpes par mazbērniem. Sievietes atvases nogādātas pie vecmammas.

Lietas materiāli saistībā ar bērnu tiesību pārkāpumiem nosūtīti Rīgas pašvaldības policijas Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļai izvērtēšanai. Savukart aizdomās par nelikumīgu elektrības pieslēgumu informācija tuvākajā laikā tiks pārsūtīta atbildīgajiem dienestiem.