Policija vērienīgā operācijā aizturējusi 110 cilvēkus, tostarp ārzemniekus

Pievienot komentāru
Policija vērienīgā operācijā aizturējusi 110 cilvēkus, tostarp ārzemniekus
Edijs Pālens / LETA

Valsts policija (VP) pirmdien vērienīgā operācijā Rīgā un tās apkaimē aizturējusi 110 cilvēkus. Starp aizturētajiem ir ārzemnieki un aizturēšana ir saistīta ar krāpšanu.

Pirmdien Saulkrastos aizturētais noziedzīgais grupējums izkrāpis vairāk nekā divus miljonus eiro no Ķīnas iedzīvotājiem, preses konferencē informēja Valsts policijas (VP) kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Jānis Lazdiņš.

Krāpšana notikusi izmantojot telefonkrāpšanas metodes, skaidroja Lazdiņš, piebilstot, ka krāpšana veikta laika posmā no šī gada marta līdz jūlija beigām.

VP saņēma tiesiskās palīdzības lūgumu no Ķīnas, kā rezultātā veikta izmeklēšana un operatīvās darbības divu mēnešu garumā, kas rezultējusies pirmdien veiktajā operācijā, skaidroja Lazdiņš.

Tāpat viņš minēja, ka palīdzība saņemta no Valsts robežsardzes, jo iesaistīts liels skaits aizdomās turamo, kuriem nav skaidra izcelsmes valsts, kā arī ir aizdomas par to, vai viņi atrodas Latvijā legāli.

Policija pirmdien Saulkrastos, Rīgas ielā, kādā ēkā sarīkoja operāciju, kurā piedalījās maskās tērpti policisti un tika izmantoti dienesta suņi. Operācija tika veikta ceļu būves firmai “Binders” piederošā ēkā, kurā atrodas “Binders” Mehanizācijas departaments. Uzņēmums šīs telpas neizmanto, un tās ar nomas līgumu ir nodotas izmantošanai citai juridiskai personai.

“Binders” pārstāve Vita Noriņa sacīja, ka šā gada 26. jūnijā “Binders” noslēdza nomas līgumu ar SIA “Sirtaki” par “Binders” neizmantotās ēkas iznomāšanu biroja vajadzībām.

“Mūsu rīcībā ir informācija, ka Valsts policija operāciju veica sakarā ar starptautisku tiesiskās palīdzības lūgumu. Tāpat skaidrs, ka “Sirtaki” ir pārkāpis nomas līguma noteikumus un tāpēc šo nomas līgumu “Binders” lauzīs,” sacīja Noriņa, piebilstot, ka policijas operācija nebija vērsta pret uzņēmumu “Binders”.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka “Sirtaki” ir mobilās ēdināšanas pakalpojumu sniedzējs, tomēr 2015.gadā uzņēmums saimniecisko darbību nav veicis. 2016.gada pārskats vēl nav iesniegts.

“Sirtaki” 100% kapitāldaļu īpašnieks kopš šā gada 3. aprīļa ir 1993. gadā dzimušais Jānis Dravnieks. Līdz tam 100% “Sirtaki” kapitāldaļu piederēja Liānai Krjukovai, bet līdz šā gada februārim 100% kapitāldaļu īpašniece bija Sabīne Nicecka.

“Sirtaki” reģistrēts 2014. gada janvārī un uzņēmuma pamatkapitāls ir 2800 eiro.

Lasi vēl