Policija: Telefonkrāpnieki turpina izvilināt internetbankas pieejas datus; Vidzemē šogad izkrāpti virs 140 000 eiro

0 Komentāru
Policija: Telefonkrāpnieki turpina izvilināt internetbankas pieejas datus; Vidzemē šogad izkrāpti virs 140 000 eiro

Latvijas iedzīvotāji turpina saņemt zvanus no personām, kas runā tikai krievu valodā, uzdodas par banku darbiniekiem un cenšas izvilināt internetbankas pieejas datus – lietotājnumurus un paroles, kurus prasa apstiprināt ar attālinātajiem autentifikācijas rīkiem, informēja Valsts policijā (VP).

VP uzsver, ka aizvien novērojama telefonkrāpnieku aktivitāte. Piemēram, VP Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā šogad nepilnos divos mēnešos reģistrēti desmit šādi krāpšanas gadījumi. No cilvēkiem kopumā ar viltu izkrāpti vairāk kā 140 000 eiro.

VP aicina atcerēties, ka Latvijas numura uzrādīšanās telefonsarunas laikā nenozīmē, ka zvana tiešām no Latvijas. Krāpnieki spēj ģenerēt telefonu numurus. Policija aicina nebūt lētticīgiem un neatklāt svešiniekiem savus personas datus un internetbankas datus. Bankas darbinieks nekad neprasīs atklāt internetbankas piekļuves datus.

Tāpat policija aizvien turpina saņemt iesniegumus no iedzīvotājiem, kuri cietuši arī no starptautiska rakstura interneta krāpšanām. VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē ir saņemts jau 150 iesniegums no personām, kurām dažādās interneta tirdzniecības platformās, piemēram, “ss.lv” vai “reklama.lv” izkrāpti vai mēģināts izkrāpt maksājumu karšu datus, krāpniekiem nelikumīgi izmantojot loģistikas uzņēmuma “DPD Latvija” logo. Tāpat saņemts apmēram 30 iesniegumu par līdzīgām krāpšanām, izmantojot “Omniva Latvija” logo.

Lai nepakļautu sevi riskam kļūt par krāpniecības upuriem, VP atkārtoti aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem izpaužot personas datus, elektronisko maksāšanas līdzekļu (kredītkaršu) datus un citu personīga rakstura informāciju un drošības nolūkos vienmēr rūpīgi pārliecināties par interneta vietnes adresi, kas tiek atvērta.

Gadījumos, ja ir izkrāpti finanšu līdzekļi, policija aicina nekavējoties rakstīt iesniegumu policijā – elektroniski bez e-paraksta portālā www.latvija.lv vai elektroniski ar e-parakstu, sūtot uz [email protected] Plašāka informācija par to kā ziņot policijai atrodama VP mājaslapā. Savukārt riska informāciju par dažādām aizdomīgām darbībām interneta vidē iespējams nosūtīt izskatīšanai policijai mobilajā lietotnē “Mana Drošība”.

VP pateicas visiem interneta lietotājiem, kuri informē policiju par šāda veida krāpšanas mēģinājumiem.

Lasi vēl:

0 Komentāru

Aktuālie Degpunktā sižeti

Aizmiglots prāts un izārdīta pietura: Kuldīgas pusē šādi "izpildījies" kāds dzērājšoferis

Asiņains kautiņš Hospitāļu ielā; notikuma vietā ieradusies arī reanimācijas brigāde

Traģēdija Inčukalnā: smagā divu auto un velosipēda avārijā bojā gājis riteņbraucējs

"Jūs nofilmēja ar slēpto kameru." Policija pieķer divus spogulīšu zagļus, taču viņi izsprūk no soda

Jelgavniece noraizējusies par pazudušo brāli; tiek lūgta iedzīvotāju palīdzība

Glābšanas operācija Biķernieku ielā: vadot auto reibumā, "BMW" šoferis piedzīvo smagu avāriju

"Rolands ir beigts." Brīvdienu ballīte Aizkrauklē beidzas ar nežēlīgu noziegumu

Policija Dzērumos vajā dzērājšoferi

Pirts liesmās, kaimiņi glābj īpašumus: Ogres pievārtē plosās ugunsgrēks

Cietsirdīgs noziegums Pārdaugavā: iespējama konflikta laikā nogalināts vīrietis

Iereibusi vadītāja, mūkot no policijas, Ķengaragā apskādē vairākus auto

Aizmiglots prāts un avārija - dzērājšofera mēģinājums aizstūrēt mājās beidzas ar lielām nepatikšanām