Policijā sākta administratīvā pārkāpuma lietvedība par LZP biedra un iespējamā kāpu izbraukātāja konfliktu Klapkalnciemā

Pievienot komentāru
Policijā sākta administratīvā pārkāpuma lietvedība par LZP biedra un iespējamā kāpu izbraukātāja konfliktu Klapkalnciemā
KASPARS KRAFTS, F64

Valsts policijas (VP) Tukuma iecirknī sākta administratīvā pārkāpuma lietvedība par Latvijas Zaļās partijas (LZP) biedra un iespējamā kāpu izbraukātāja konfliktu.

VP Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa aģentūrai LETA apliecināja, ka 1.martā Tukuma iecirknī saņemts izsaukums uz Engures novada Klapkalnciemu saistībā ar konfliktu, kura rezultātā vienam vīrietim nodarīti miesas bojājumi.

Policijā sākta administratīvā pārkāpuma lietvedība, kurā tiek vērtēta visu iesaistīto personu darbība un atbildība, kā arī ir noteikta ekspertīze miesas bojājumu smaguma noteikšanai.

Latvijas Zaļās partijas (LZP) valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars aģentūru LETA informēja, ka LZP biedrs un veloaktīvists Oļegs Stoļarovs 1.marta pēcpusdienā ar saviem nepilngadīgajiem bērniem uz velosipēdiem devies izbraukumā līdz Klapkalnciema pludmalei.

Tuvojoties kāpu zonai, viņi ievērojuši motociklistu, kurš samērā lielā ātrumā, pārvietojas pa kāpu zonu. Motociklu vadījis zēns, tāpēc Stoļarovs nekavējoties par redzēto telefoniski informējis pašvaldības policiju.

Ņemot vērā ilggadīgo pieredzi kā ceļu satiksmes dalībniekam, zināšanas vides jomā, kā arī faktu, ka pats ir nepilngadīgu bērnu tēvs, Stoļarovs, gaidot pašvaldības policijas ierašanos, bija nolēmis miermīlīgā sarunu ceļā radušos situāciju apspriest ar zēna vecākiem.

Tavars informēja, ka zēnam tuvumā nav bijuši vecāki, taču bijis redzams, ka puika iebrauc kādas privātmājas teritorijā.

Atstājot velosipēdu un savus bērnus ārpus privātīpašuma zonas, Stoļarovs iegājis pagalmā ar labdabīgu mērķi informēt zēna vecākus par novērotajām darbībām kāpās.

Tavars apgalvoja, ka no privātmājas iznācis agresīvi noskaņots nepilngadīgā motocikla vadītāja tēvs un Stoļarovam iesitis pa galvu.

Uzbrukums noticis trīs nepilngadīgu bērnu klātbūtnē.

Baidoties par savu un savu bērnu drošību, Stoļarovs pametis teritoriju un ar līdzcilvēku atbalstu devies uz Tukuma slimnīcu.

Ņemot vērā minēto, Tavars aicina iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu (KPV LV) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), kā arī Zemkopības ministriju (ZM) uz aktīvu rīcību pretlikumīgas motorizēto transportlīdzekļu izmantošanas izskaušanai dabas zonās un meža teritorijās.