Policija Rīgā aiztur maluzvejniekus: konfiscēti tīkli, zvejas rīki un laiva

1 komentārs

Galvaspilsētas policistu tīklos nonākuši divi maluzvejnieki, kuri tumsas aizsegā bija nolēmuši ”izsmelt upi”. Šoreiz gan loms gājis gar degunu, tā vietā viņi mājup devušies ar krietniem zaudējumiem.

Agrā rīta stundā, kad lielāka daļa ļaužu vēl mierīgi gremdējas sapņos, trīs pašvaldības policisti sastapušies ar kādu airu laivu, kas klusi slīdējusi pa Buļļupes ūdeņiem.

“Ņemot vērā, ka no 1. marta līdz 30. aprīlim ir aizliegta jebkāda zvejniecība, likumsargi nolēma pārbaudīt šo airu laivu, vai viņi neveic pārkāpumu. Tikko kā tika ieslēgtas operatīvās gaismas, to pamanīja airu laivā esošie divi vīrieši un strauji mainīja kustības virzienu,” stāsta Rīgas pašvaldības policijas pārstāve Lāsma Griedāne.

Pa ceļam vīrieši ūdenī izmetuši vairākus maisus, bet, nonākot uz sauszemes, abi steigšus pametuši savu laivu un centušies nozust niedrēs, taču policisti jau bijuši turpat līdzās.

“Divi no likumsargiem skrēja viņiem pakaļ un turpat niedrēs viņus atrada. Tāpat no ūdens tika izcelti šie maisi, tajos atrasti vairāki nemarķēti zvejas tīkli un arī zivis. Kopā četri tīkli, tajos atrastas 24 dažādu sugu zivis, kas bija dzīvas, līdz ar to tika atbrīvotas, atlaistas atpakaļ ūdenī. Savukārt abiem vīriešiem izrakstīti administratīvā pārkāpuma protokoli par aizlieguma pārkāpšanu,” norāda policijas pārstāve.

Vienlaikus ar vairākos simtos eiro mērāmajām soda naudām, kas pienāksies par maluzvejniecību, vīriešiem jārēķinās ar vēl kādu nepatīkamu zaudējumu. Policisti konfiscējuši viņu ekipējumu – tīklus, laivu un citus rīkus, kas izmantoti šajā naktī.