Komentāri
Policija no “dzerstiņa” izņem zīdaini un divus gadus vecu meitenīti
FOTO: PIXABAY

Naktī uz ceturtdienu, 15. decembri, Rīgas pašvaldības policijas (RPP) darbinieki saņēma informāciju, ka Vecmīlgrāvī bez uzraudzības ir atstāti divi mazgadīgi bērni.

Ierodoties notikuma vietā, kāpņu telpā sastapta izsaucēja, kura pastāstīja, ka kaimiņienes bērni šobrīd atrodas viņas dzīvoklī. Sieviete paskaidroja, ka bērnu māte alkohola reibumā nakšņojot citur, savukārt bērnu tēvs atrodas blakus dzīvoklī, arī viņš esot alkohola reibumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sarunas laikā no izsaucējas bija jūtama spēcīga alkohola smaka. Sieviete atzina, ka pirms policijas ierašanās lietojusi alkoholu. Policisti kāpņu telpā izdzirdēja bērnu raudas un devās uz izsaucējas dzīvokli, kur pamanīta aptuveni divus gadus veca meitenīte ar zīdaini. Likumsargi, lai pārliecinātos par bērnu veselības stāvokli, izsauca Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekus.

Gaidot mediķus, dzīvoklī ienāca vēl trīs personas alkohola reibumā, tostarp bērnu tēvs un bērnu vecmamma, kura bija ļoti stiprā alkohola reibumā un uzvedās neadekvāti. Sieviete bļāva uz policistiem, krita uz ceļiem un prasīja, lai bērnus nekur nevedot, pēc tam grūstīja vienu no policistiem, kā arī viņam iesita. Neadekvātās bļaušanas dēļ bērni pamodās.

Sievietei vairākkārt aizrādīts par uzvedību, taču viņa policistu norādījumus neņēma vērā. Lai netiktu traucēts policistu darbs, sieviete izvesta no dzīvokļa. Uz notikuma vietu izsaukta vēl viena autopatruļa sabiedriskās kārtības nodrošināšanai.

Tikmēr bērnu tēvs pastāstīja, ka bērnu māte vairākas dienas nav rādījusies mājās, un precīzu adresi, kur šobrīd atrodas bērnu māte nezināja.

Pēc neilga laika notikuma vietā ieradās mediķi, kuri apskatīja mazuli, kuram bija netīra sejiņa un kājas. Bērns savā gultiņā gulēja plānā krekliņā, viņa kājas un rokas bija aukstas. Mediķi, apskatot bērnu, konstatēja, ka viņš jau ilgāku laiku nav aprūpēts, norādot uz vairākiem iekaisumiem. Mediķi zīdaini apkopa, apģērba un nomainīja autiņbiksītes. Pēc pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanas abi bērni nogādāti drošā vidē, krīzes centrā, kur nodoti medmāsai.

Bērnu tēvs iepazīstināts ar lēmumiem par bērnu nošķiršanu un informēts par viņu turpmāko atrašanās vietu.

Par notikušo uzsākta administratīvā pārkāpuma lieta, kā arī informēta Rīgas Bāriņtiesa.

Lasi vēl