Komentāri
Policija Ķeguma novadā par nelikumīgām medībām aizturējusi četrus vīriešus

Ķeguma novadā pagājušās nedēļas sākumā policija par nelikumīgām medībām aizturējusi četrus vīriešus, informēja Valsts policija.

Policija saņēma informāciju, ka Ķeguma novada Birzgales pagastā vairākas personas, iespējams, nodarbojas ar nelikumīgām medībām. 13.decembra Vakarā policisti sadarbībā ar Valsts meža dienesta pārstāvjiem apsekoja norādīto teritoriju, kur pamanīja kādu apvidus automašīnu. Apsekojot tuvāko apkārtni, likumsargi sastapa četrus 1955., 1960., 1961. un 1973.gadā dzimušus vīriešus, pie kuriem tika atrasti un atsavināti pieci medību šaujamieroči.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

No visām aizturētajām personām 1961.gadā dzimušais vīrietis vienīgais bija attiecīgā mednieku kolektīva biedrs. Vīrietis par medībām nebija informēji sava mednieku kolektīva atbildīgo personu. Medību likums, ka atrašanās ar lietošanai sagatavotu šaujamieroci medību platībās bez saskaņojuma ar medību tiesību lietotāju, tiek definēta kā nelikumīgas medības.

Personas, kuras izmantoja pusautomātiskos medību šaujamieročus bija pārkāpušas medību noteikumus.

Trim no četriem vīriešiem bija ieroču glabāšanas atļaujas un tie bija reģistrēti, taču pārbaudes laikā tie neatradās pie to likumīgajiem īpašniekiem. Savukārt 1960.gadā dzimušajam vīrietim vispār nebija mednieka atļaujas.

Vīrieši nebija ievērojuši noteikumus, ka, diennakts tumšajā laikā, nemedījot no paaugstinājuma, ierocis nedrīkst būt pielādēts, proti, tajā nedrīkst atrasties munīcija.

Policijā par notikušo sākts kriminālprocess par noziedzīgiem nodarījumiem pret dabas vidi, kā arī par noziedzīgiem nodarījumiem pret vispārējo drošību un sabiedrisko kārtību.

Ja rodas aizdomas par nelikumīgām medībām vai zveju, policija aicina ziņot Nelikumīgu medību un zvejas apkarošanas vienībai, zvanot pa tālruņa numuru 2 7 895 495 vai rakstot uz e-pastu nmzag@vp.gov.lv.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl