Policija: Kāda meitene, iespējams, cietusi no sava vectēva seksuālas vardarbības

Pievienot komentāru
Policija: Kāda meitene, iespējams, cietusi no sava vectēva seksuālas vardarbības
Attēlam ir ilustratīva nozīme. (PN/SCANPIX)

Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes Saldus iecirknī tika saņemta informācija par to, ka kāda meitene, iespējams, cietusi no seksuālas vardarbības no sava vectēva puses – patlaban  ir pabeigta izmeklēšana attiecīgajā kriminālprocesā un tas nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, informēja VP.

Pagājušā gada martā VP Kurzemes reģiona pārvaldes Saldus iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas uzsāka kriminālprocesu par seksuālu vardarbību pret nepilngadīgu personu. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka pirms vismaz trim gadiem meitenes vectēvs brīdī, kad meitene pie viņa ciemojusies, veica pret viņu seksuālu vardarbību nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi fiziskā saskarē ar cietušā ķermeni, proti, pieskārās viņas atkailinātiem dzimumorgāniem.

Vīrietis pēdējo gadu laikā nav nonācis policijas redzeslokā, taču pirms vairāk nekā 40 gadiem izcietis sodu ieslodzījuma vietā par izvarošanu.

VP Kurzemes reģiona pārvaldes Saldus iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par seksuāla rakstura darbību nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi fiziskā saskarē ar cietušā ķermeni, ja tā izdarīta, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli vai pret cietušā gribu, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot uzticību, autoritāti vai citādu ietekmi uz cietušo un ja tas izdarīts ar personu, kura nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu.

Saskaņā ar Krimināllikumu par attiecīgu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz pieciem gadiem. Soda apmēru noteiks tiesa.

VP norāda, ka galvenokārt bērni nerunā par lietām, kuras ar viņiem ir notikušas, taču ja bērns tomēr uzticas un pastāsta kaut vienam tuviniekam vai pazīstamajam, aicinājums šim cilvēkam reaģēt un vērsties pie speciālistiem, kuri tālāk strādās ar bērnu un pārbaudīs, ko bērns ir pārdzīvojis un kam izgājis cauri. Par šādiem gadījumiem ir svarīgi informēt speciālistus un bērnam ir būtiski saņemt psiholoģisko palīdzību.

Lasi vēl: