Policija divos veikalos Kuldīgas novadā konstatē nepilngadīgajiem neatļautu produktu tirdzniecību

1 komentārs
Policija divos veikalos Kuldīgas novadā konstatē nepilngadīgajiem neatļautu produktu tirdzniecību
GATIS DIEZIŅŠ/F64

Valsts policija (VP) divos veikalos Kuldīgas novadā konstatējusi nepilngadīgajiem neatļautu produktu – alkohola un enerģijas dzēriena – tirdzniecību, informēja VP.

VP Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirkņa amatpersona pagājušajā un šajā nedēļā apsekoja vairākas tirdzniecības vietas ar mērķi pārbaudīt, vai pārdevēji un veikalu vadītāji ievēro aizliegumu pārdot alkoholiskos, enerģijas dzērienus un tabakas izstrādājumus nepilngadīgajām personām.

Aizvadītajā nedēļā Valsts policijas Kuldīgas iecirkņa amatpersonas apsekoja septiņas tirdzniecības vietas Kuldīgas un Skrundas novados un pārkāpums tika konstatēts vienā vietā, kur pārdevēja nepilngadīgai personai pārdeva alkoholisko kokteili. Savukārt 16.februārī tika apsekotas piecas tirdzniecības vietas un pārkāpums tika konstatēts vienā vietā, kur pārdevēja nepilngadīgai personai pārdeva enerģijas dzērienu. VP par notikušo ir uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi.

Savukārt godprātīgajām pārdevējām policijas amatpersonas dāvināja krūzītes ar uzrakstu “Es bērniem nepārdodu alkoholu, tabaku un enerģijas dzērienus”, kā arī uz krūzītes ir Valsts policijas logotips.

VP informē, ka saskaņā ar Alkoholisko dzērienu aprites likumu, alkoholiskos dzērienus aizliegts pārdot personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, un šīs personas nedrīkst tos iegādāties. Lai pārliecinātos par personas vecumu, mazumtirgotājam jāpieprasa, lai persona uzrāda personu apliecinošu dokumentu. Tāpat Alkoholiskos dzērienus aizliegts pārdot personām, par kuru vecumu mazumtirgotājam ir pamatotas šaubas un kuras pēc mazumtirgotāja pieprasījuma neuzrāda personu apliecinošu dokumentu, kas apliecina šo personu vecumu. Par alkoholisko dzērienu pārdošanu personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, piemēro naudas sodu juridiskās personas darbiniekam – pārdevējam – no 280-700 eiro, bet juridiskajai personai – no 700 līdz 7100 eiro.

Saskaņā ar Enerģijas dzērienu aprites likumu enerģijas dzērienus aizliegts pārdot jaunākām par 18 gadiem personām, kuras nedrīkst tos iegādāties. Lai pārliecinātos par pircēja vecumu, mazumtirgotāja pienākums ir pieprasīt, lai pircējs uzrāda personu apliecinošu dokumentu. Pēc mazumtirgotāja vai uzraudzības un kontroles iestādes pārstāvja pieprasījuma pircējam pienākums ir apliecināt savu personu un vecumu, uzrādot personu apliecinošu dokumentu. Par enerģijas dzērienu pārdošanu personām jaunākām par 18 gadiem piemēro naudas sodu pārdevējam – no 140 līdz 175 eiro, bet personas darbiniekam – pārdevējam – no 140 līdz 175 eiro, bet juridiskajai personai – no 350 līdz 700 eiro.

Saskaņā ar Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumu tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un uzpildes tvertnes aizliegts pārdot jaunākām par 18 gadiem personām, kuras nedrīkst tos iegādāties. Lai pārliecinātos par personas vecumu, mazumtirgotāja pienākums ir pieprasīt, lai persona uzrāda personu apliecinošu dokumentu. Par tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai to uzpildes tvertņu pārdošanu personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, piemēro naudas sodu juridiskās personas darbiniekam pārdevējam no 280 līdz 350 eiro, bet juridiskajai personai – no 700 līdz 1400 eiro.

1 komentārs

Aktuālie Degpunktā sižeti

Iereibuši vecāki nežēlīgi izturējušies pret savu divus mēnešus veco bērnu

Aizmiglots prāts un izārdīta pietura: Kuldīgas pusē šādi "izpildījies" kāds dzērājšoferis

Pensionāru pārim gājiens uz Bauskas tirgu izvērties pavisam nelāgi

Traģēdija Inčukalnā: smagā divu auto un velosipēda avārijā bojā gājis riteņbraucējs

Asiņains kautiņš Hospitāļu ielā; notikuma vietā ieradusies arī reanimācijas brigāde

"Jūs nofilmēja ar slēpto kameru." Policija pieķer divus spogulīšu zagļus, taču viņi izsprūk no soda

Purvciemā neuzmanības dēļ kāds pensionārs pakļūst zem trolejbusa

Baložos ugunsgrēks noposta māju, kurā mitinājās bezpajumtnieki

Glābšanas operācija Biķernieku ielā: vadot auto reibumā, "BMW" šoferis piedzīvo smagu avāriju

Ķengaragā taisnā ceļa posmā notikusi savāda automašīnu avārija

Jelgavniece noraizējusies par pazudušo brāli; tiek lūgta iedzīvotāju palīdzība

Policija Dzērumos vajā dzērājšoferi