Policija diennaktī sākusi 17 lietvedības par ārkārtējās situācijas ierobežojumu neievērošanu

Pievienot komentāru
Policija diennaktī sākusi 17 lietvedības par ārkārtējās situācijas ierobežojumu neievērošanu
AIVARS ĶESTERIS, F64

Valsts policija (VP) pagājušajā diennaktī sākusi 17 lietvedības par ārkārtējās situācijas ierobežojumu neievērošanu, aģentūru LETA informēja VP.

Kopumā policija diennaktī veikusi 2002 pārbaudes par ārkārtējās situācijas ierobežojumu neievērošanu.

Līdz šim lielākā daļa konstatēto pārkāpumu bijusi saistīta ar pulcēšanās ierobežojumu un pašizolācijas prasību neievērošanu.

Tāpat kā līdz šim pārkāpumi pārsvarā konstatēti Rīgas reģionā.

Jau ziņots, ka Lieldienu brīvdienās policija pirmo reizi piemērojusi maksimālo naudas sodu 2000 eiro apmērā par karantīnas un pašizolācijas noteikumu neievērošanu.

Policisti 10. aprīlī veikuši pārbaudi pie kāda 1989. gadā dzimuša vīrieša, kuram saslimšanas ar Covid-19 dēļ bija noteikta stingra pašizolācija. Policisti konstatēja, ka vīrietis neievēro pašizolāciju, bija pametis savu dzīvesvietu un devies izbraukt ar automašīnu.

Vēlāk konstatēts, ka vīrietis atkārtoti nav ievērojis pašizolāciju, tāpēc viņam piemērots vēl viens 2000 eiro sods.

Administratīvo pārkāpumu kodekss par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu paredz naudas sodu fiziskajām personām no 10 līdz 2000 eiro, bet juridiskajām personām – no 140 līdz 5000 eiro.

Kā iepriekš skaidroja policija, administratīvās lietvedības sākšana automātiski nenozīmē, ka personai tiks piemērots sods. Policija vispirms noskaidro apstākļus un tikai tad pieņem lēmumu.