Policija brīdina: internetā izplatīta viltus ziņa par Liepājā atrastu zīdaiņa līķi

19 komentāri
Policija brīdina: internetā izplatīta viltus ziņa par Liepājā atrastu zīdaiņa līķi
VALSTS POLICIJA

Valsts policija novērojusi, ka interneta resursos klejo viltus ziņa par to, ka Liepājā kādā mājā it kā atrasts pamests zīdaiņa līķis. Mirušo bērnu it kā 8. decembrī atraduši bērna radinieki un sazinājušies ar policiju.

Kā informē Valsts policija, sociālajos tīklos ar ziņu dalījušies tūkstošiem iedzīvotāju, nemaz nepārliecinoties par informācijas patiesumu. Policijas vērš uzmanību, ka šī informācija nav patiesa, Valsts policija nav saņēmusi informāciju par šādu gadījumu.

Analizējot šo ziņu, policija norāda, – secināms, ka viltus ziņas autori par pamatu stāstam, visdrīzāk, ņēmuši līdzīgu gadījumu Lietuvā, Klaipēdā, kur nesen atrasts miris bērns sadalīšanās stadijā, un saistībā ar notikušo Lietuvas policija meklēšanā izsludināja bērna māti un viņas dzīvesbiedru, izplatot viņu fotogrāfijas plašsaziņas līdzekļos. Vēlāk policija abus meklēšanā izsludinātos aizturēja.

“Savukārt minētā portālā, kas reģistrēts ar ”LV” domēnu, izmantota šī Lietuvas policijas meklēšanā izsludinātās sievietes fotogrāfija. Līdz ar to nav pamata uzskatīt, ka Latvijā šāds gadījums ir noticis. Satraucoši, ka sociālajā tīklā ”Facebook” šo ziņu līdz šim brīdim ir pārpublicējuši 4 7000 iedzīvotāji, neizvērtējot informācijas patiesumu un tādējādi popularizējot attiecīgo “klikšķu” portālu, turpinot viltus ziņu izplatību un vairojot šo portālu uzturētāju peļņu,” norāda policija.

Valsts policija aicina iedzīvotājus kritiski izvērtēt interneta resursos publicēto informāciju, neatbalstīt viltus ziņu vietnes un nevairot negodprātīgu portālu uzturētāju peļņu, ar tām daloties sociālajos tīklos. Tāpat tiek atgādināts, ka Valsts policijas oficiālajai informācijai var sekot līdzi oficiālajos sociālo tīklu kontos vai mājaslapā.