Policija aizturējusi divus vīriešus par filmu, muzikālu darbu un datorprogrammu nelikumīgu izplatīšanu internetā

1 komentārs
Policija aizturējusi divus vīriešus par filmu, muzikālu darbu un datorprogrammu nelikumīgu izplatīšanu internetā
LEUNG CHO PAN/SCANPIX

Valsts policija aizturējusi iepriekš nesodītus vīriešus aizdomās par filmu, muzikālu darbu un datorprogrammu nelikumīgu izplatīšanu internetā, informēja Valsts policija.

Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas identificēja personu grupu, kura nelikumīgi izplatīja saviem klientiem autordarbus – filmas, muzikālus darbus un datorprogrammas.

Izmeklēšanā tika noskaidrots, ka nolūkā slēpt noziedzīgo nodarījumu, personu grupa bija izveidojusi daudzas viltus identitātes vietnes administrēšanai. Kā arī vietnes darbībai tika izmantoti vairāki serveri, kuri atradās gan Eiropā, gan ASV.

Galvenais ienākuma avots no vietnes darbības bija saistīts ar reklāmas publicēšanu, tāpat aktuālā satura nodrošināšanai vietnē, filmu augšupielādētāju piesaistei, vietnes uzturētāji trim nedēļas aktīvākajiem autortiesību un blakustiesību objektu publicētājiem maksāja atlīdzību.

Aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu, šī gada novembrī tika aizturēti divi vīrieši, kuri dzimuši 1987. un 1986.gadā. Minētās personas iepriekš nebija krimināli sodītas. Realizējot virkni procesuālo un speciālo izmeklēšanas darbību kopumu, Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa pārtrauca personu noziedzīgās darbības, kā rezultātā tika pārtraukta arī vietnes “www.filebase.ws” darbība.

Policija veikusi vairākas kratīšanas dažādos Latvijas reģionos. Izņemta datortehnika, dažādu veidu datu nesēji, dokumentācija un cita veida objekti, kam ir nozīme kriminālprocesā pierādījumu iegūšanā un nostiprināšanā.

Tāpat izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka minētajā vietnē jau kopš 2005. gada nelikumīgi publiskots liels klāsts audio – vizuālā satura, tajā skaitā dažāda žanra filmas, muzikālie darbi, kā arī datorprogrammas.

Šīs vietnes serviss nodrošināja arī filmu straumēšanu tiešsaistē, kas apmeklētājiem bija pieejams bez maksas. Noskaidrots, ka 63% vietnes apmeklējumu nodrošināja lietotāji no Latvijas. Izmeklēšanas laikā tika konstatēts, ka kopējais vietnes apmeklējumu skaits mēnesī bija vairāk nekā 65 000 mājsaimniecību un vietni apmeklēja arī lietotāji no Lielbritānijas, Īrijas un citām valstīm.

Cīņa ar kibernoziegumiem ir viena no policijas prioritātēm, kam tiek veltīta pastiprināta uzmanība. Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa regulāri veic interneta segmenta monitoringu, ar mērķi identificēt resursus, kuri, neievērojot likumā noteikto kārtību, bez attiecīgās licences retranslē audio-vizuālo saturu.

Tāpat policija cieši sadarbojas ar biedrību “Par legālu saturu”, lai veicinātu tādu noziegumu atklāšanu, izmeklēšanu un novēršanu, kas saistīti ar pretlikumīgu autordarbu izplatību Latvijā. Valsts policija arī iesaka iedzīvotājiem izmantot legālus un drošus avotus, kā piemēram Kultūras ministrijas izstrādāto vietni “Ņem droši”.

1 komentārs

Aktuālie Degpunktā sižeti

Sadursme bija neizbēgama: apdzīšanas manevrs uz slidena ceļa "BMW" vadītājai beidzas ar nopietnām traumām

"Šodien varēja izmainīties visa mana dzīve." Tēvs aiztur dzērājšoferi, kurš notrieca viņa meitu

Rīgas dzelzceļa stacijas kafejnīcā iegruvuši griesti

Viņa dzīvību vairs neizdevās glābt: pēc ietriekšanās luksofora stabā Mežaparkā miris "BMW" vadītājs

Smagā avārijā uz Rīgas apvedceļa divi cietušie guvuši smagas traumas

Neuzmanīgs manevrs uz Tīnūžu-Kokneses šosejas beidzas ar trīs auto sadursmi; vienā no tiem atradās arī mazs bērns

Starppilsētu autobusa un militārā kravas auto sadursmē seši cietušie

Neadekvāts vīrietis daudzstāvu mājā izraisa gāzes noplūdi un vēl pauž savu neapmierinātību Gāzes dienesta darbiniekiem

Pasažieri bija spiesti evakuēties pa lūku: glābēji atklāj detaļas par Pierīgā notikušo autobusa un militārā transporta avāriju Pierīgā

Nozaga vairākus simtus vērtu velosipēdu: ģimene lūdz atpazīt garnadžus

Uzliesmojums kādā Rīgas dzīvoklī rada smagas sekas: vīrietis ar apdegumiem nogādāts slimnīcā

Strauji bremzē un ieslīd grāvī: "Opel" avārija pie Rīgas apvedceļa