Policija aicina uzmanīties: atmūķējot aizslēgtas mājokļu durvis, Rīgā veiktas vairākas zādzības

0 Komentāru
Policija aicina uzmanīties: atmūķējot aizslēgtas mājokļu durvis, Rīgā veiktas vairākas zādzības
ZANE BITERE, LETA

Valsts policija (VP) decembrī un šomēnes saņēmusi informāciju no dažādu Rīgas mikrorajonu iedzīvotājiem, ka nakts laikā nezināmas personas no ārpuses atslēgušas dzīvokļa durvis un no koridora nozagušas dažādas mantas.

VP zināms, ka visiem šādā veidā apzagtajiem dzīvokļiem bijušas “zirnekļveida” mehānisma slēdzenes un saimnieki pa nakti durvīs no iekšpuses bija atstājuši atslēgas. Noziegumu cietušie konstatējuši vien no rīta.

Par “zirnekļveida” slēdzenēm tiek sauktas tādas, kas aizslēgtas durvis fiksē vismaz trīs punktos.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka šādi noziegumi tiek izdarīti, izmantojot speciālus rīkus, ar kuriem iespējams atslēgt “zirnekļveida” slēdzenes tādā gadījumā, ja atslēga no iekšpuses atstāta durvīs.

Tāpēc Valsts policija aicina iedzīvotājus vienmēr aizslēgt sava mājokļa durvis un arī, atrodoties mājās, no durvīm izņemt atslēgas. Tāpat tiek aicināti atsaukties iedzīvotāji, kuri ir saskārušies ar aprakstīto noziedzīgo nodarījumu, bet kaut kāda iemesla dēļ, piemēram, tāpēc, ka zaudējums nav liels, par to nav ziņojuši policijai.

Lai efektīvi cīnītos pret šādiem noziegumiem un varētu veikt šo nozieguma analīzi, Valsts policija aicina visus cietušos cilvēkus ar iesniegumiem vērsties tuvākajā Valsts policijas iecirknī, vai arī, ja noziegums konstatēts nesen, sazināties ar policiju pa tālruņa numuru 110!

0 Komentāru