Plaisas, nobīdījušās kāpnes un sienas… Iedzīvotāji spiesti evakuēties no mājas, kurai draud sabrukšana

0 Komentāru

Nedēļas vidū Zasulauka ielas 15. nama iedzīvotāji atklājuši baisu faktu. Ēkas otrajā stāvā pāradījušās plaisas. Kāpnes un sienas nobīdījušās. Iemītnieki uzreiz izsaukuši glābējus, un pēc dažām minūtēm pie mājas piebraukušas vairākās ekipāžas, ieskaitot policistus un pārstāvjus no būvvaldes.

Pēc pirmās būvinženiera apskates tika secināts, ka tiešām ēkas otrajā stāva atrasties ir bīstami, jo pastāv draudi, ka viena no ārsienām jebkurā brīdi var sabrukt.

“Bija policija un cilvēki uz ielas. Runājām ar ugunsdzēsējiem, kaut ko viņiem skaidrojām…Ēka ir ļoti veca. Bet vizuāli izskatās normāli. Tagad vizuāli jebko var smuki nokrāsot un būs kā jauna. Mēs te dzīvojam jau 45 gadus, un māja jau te stāvēja pirms mūsu ievākšanās. Mājai ir kādi 70 vai 80 gadi, ne mazāk,” stāsta vietējais iedzīvotājs Igors.

Pēc vizuālas apskates var secināt, ka ēkai jau ir bijušas līdzīgas tehniskas problēmas, par to liecina ar špakteli aizkrāsotas ārsienu plaisas. Acīmredzami iepriekšējos gadījumos bojājumi nav bijuši tik nopietni, un defekts bijis novērsts bez nopietniem remontdarbiem.

Šoreiz situācija ir krietni dramatiskāka, un tagad uz nenoteiktu laiku otrā stāva iedzīvotāji palikuši bez mājvietas. Toties nama pirmajā stāvā pēc apsekošanas netika konstatēti nekādi bojājumi, līdz ar to – ēkā vēl uzturas pāris ģimenes. No pašvaldības puses nepatīkamajā situācijā nonākušajiem nekavējoties piedāvāti sociālie dzīvokļi.

Rīgas pilsētas būvinspekcijas priekšnieka vietniece Aija Meļņikova stāsta: “Tiek gatavots atzinums par to, ko būvinspektori secinājuši apsekošanas laikā. Uzdots pārtraukt ēkas otrā stāva ekspluatāciju un veikt ēkas tehnisko apsekošanu.”

Oficiāli šai ēkai ir četri kopīpašnieki, tuvākajā laikā viņiem ir jāatrod speciālists, lai veiktu uzdotos darbus, proti, noteiktu bojājumu raksturu un iemeslus. Daži iedzīvotāji saista plaisu veidošanos ar blakus notiekošiem būvdarbiem. Daļa vietējo apgalvo, ka problēmas ar sienām ēkai Zasulauka ielā 15 pāradījušas pirms pāris mēnešiem, kad dažu metru attālumā tika uzsākta jaunceltnes būvēšana.

Raidījums “Degpunktā” turpinās sekot situācijas attīstībai Zasulauka ielā 15.

0 Komentāru