Pilsētvides aktīvistu tur aizdomās par “Marsa” parka žoga bojāšanu. Viņš savu vainu noliedz, bet policija klusē

2 komentāri
Pilsētvides aktīvistu tur aizdomās par “Marsa” parka žoga bojāšanu. Viņš savu vainu noliedz, bet policija klusē
EKRĀNUZŅĒNUMS

Jau 2017. gadā paslepus pieņemts lēmums Rīgā, Brīvības gatvē 207, iznīcinot parku, celt Valsts drošības dienesta ēku. Kopš tā brīža lielu pretestību šim plānam izrādījuši vides aktīvisti. Šonedēļ viens no viņiem pat nonācis policijas redzeslokā, un tiek vainots noziegumā, kas saistīts ar īpašuma bojāšanu. Pats aizdomās turamais savu vainu noliedz, bet policija izlēmusi klusēt.

Māris ir pilsētvides aktīvists, kas kopā ar domubiedriem cīnās par topošās Valsts drošības dienesta ēkas būvniecības apturēšanu tā sauktajā “Marsa” parkā. Dabas draugi ir pārliecināti, ka līdz ar ēkas celšanu te nepaliks neviena zaļa stūrīša, par kokiem nemaz nerunājot. Aplikācijā “WhatsApp” pat izveidota ātrās reaģēšanas grupa gadījumiem, ja šajā apkaimē manāmas kādas aizdomīgas darbības.

Vakar ar Māri negaidīti sazinājās kriminālpolicijas izmeklētāji, kas aicināja viņu ierasties Brasas iecirknī. Telefoniski inspektori Mārim neko nepaskaidroja. Vīrietis bija neizpratnē, bet aizbrauca uz tikšanos. Viņam teikts, ka sētai izlauzti divi dēļi un kāds Valsts nekustamo īpašumu cilvēks pēc “Facebook” bildēm it kā atpazinis viņu. Māris noliedz, ka būtu ko tādu darījis, un šo gadījumu raksturo kā policijas resursu izšķērdēšanu.

Lietā par mantas tīšu bojāšanu Māris atzīts par aizdomās turēto. Vīrietis uzskata, ka likumsargi mērķtiecīgi uzsākuši kriminālprocesu, nevis administratīvo lietvedību, lai pabiedētu gan viņu, gan pārējos aktīvistus. Šobrīd paši policisti izvairās no jebkādiem komentāriem, kas atteicās uz šo lietu. Pants par šo pārkāpumu likumā paredz brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā