Piektdien par ārkārtējās situācijas ierobežojumu neievērošanu sāktas 13 administratīvā pārkāpuma lietvedības

Pievienot komentāru
Piektdien par ārkārtējās situācijas ierobežojumu neievērošanu sāktas 13 administratīvā pārkāpuma lietvedības
VALSTS POLICIJA

Valsts policija piektdien par ārkārtējās situācijas ierobežojumu un aizliegumu neievērošanu sākusi 13 administratīvā pārkāpuma lietvedības, liecina Valsts policijas publiskotā informācija.

Kopumā policija aizvadītajā diennaktī veikusi 2498 pārbaudes par ārkārtējās situācijas ierobežojumu un aizliegumu ievērošanu.

Savukārt ceturtdien, 9.aprīlī, policija veica 1291 pārbaudi un sāka deviņas administratīvā pārkāpuma lietvedības.

Jau vēstīts, ka līdz šim lielākā daļa konstatēto pārkāpumu bijusi saistīta ar pulcēšanās ierobežojumu un pašizolācijas prasību neievērošanu.

Kā iepriekš skaidroja policija, administratīvās lietvedības sākšana automātiski nenozīmē, ka personai tiks piemērots sods. Policija vispirms noskaidro apstākļus un tikai tad pieņem lēmumu.

Administratīvo pārkāpumu kodekss par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu paredz naudas sodu fiziskajām personām no 10 līdz 2000 eiro, bet juridiskajām personām – no 140 līdz 5000 eiro.

Kādam vīrietim Alūksnē policija piemērojusi 1000 eiro naudas sodu par atkārtotu fiziskās distancēšanās prasību neievērošanu, un šī ir līdz šim bargākā sankcija, kas piemērota kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas.