Pieķer asenizācijas pakalpojumu sniedzējus, kas pilsētas kanalizācijā nelegāli atbrīvojas no cisternu satura

2 komentāri

Kādi negodprātīgi asenizācijas pakalpojumu sniedzēji atbrīvojas no savas kravas, un tā vietā, lai kādā privātmājā izsūknētos atkritumus vestu uz attīrīšanas iekārtām, atrod klusāku nostūri un krietni ”ietaupa”, izgāžot mēslus pilsētas kanalizācijas tīklā.

Ap pieciem no rīta, patrulējot tukšajās galvaspilsētas ielās, likumsargiem kādā klusā privātmāju pudurī Bieriņos gadījies neparasts ķēriens.

“Darbinieki pamanīja asenizācijas cisternu, kas bija apstājusies nomaļāka ceļa malā un pilsētas kanalizācijā novadīja šīs cisternas saturu,” stāsta Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Spītējot specifiskajam, apkārtnē valdošajam aromātam, kas liecināja par patieso mucas saturu, auto vadītājs gan spītīgi turējies pie versijas, ka ”šoreiz” tas esot ūdens. Tomēr, tas nav viņu paglābis no nepatikšanām, jo inspektori piefiksējuši redzēto un sajusto un par šādu rīcību ierosinājuši administratīvo lietu.

“Jāsaka, ka diemžēl pieredze liecina, ka šāda cisternu iztukšošana pilsētas kanalizācijā ir diezgan ierasta prakse, jo dažas dienas vēlāk mēs saņēmām arī kāda aculiecinieka video, kur labi fiksēts gan pats pārkāpējs, gan automašīna,” atklāj Sadovskis.

Likumsargi norāda, ka arī par šo situāciju jau ir ierosināta administratīvā lietvedība un auto īpašnieks var gaidīt uzaicinājumu no policijas. Ņemot vērā aculiecinieka piefiksēto, kā arī citus likumsargiem zināmus faktus, šā veikuma autoram draud pamatīgas un arī pietiekami ”dārgas” nepatikšanas.