Pie jauna un paprāva soda ticis ar 3000 eiro iepriekš sodītais jaunietis

0 Komentāru
Pie jauna un paprāva soda ticis ar 3000 eiro iepriekš sodītais jaunietis
Attēlam ir ilustratīva nozīme. (VALSTS POLICIJA)

Valsts policijas (VP) likumsargi Priekulē naktī uz ceturtdienu, 4. novembri, apturēja automašīnu “Subaru” un konstatēja jaunu vīrieti pie stūres 2,32 promiļu reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, kurš par līdzīgiem noziegumiem sodīts otrdien, Skaties.lv uzzināja policijā.

Priekulē, Galvenajā ielā, policisti apturēja automašīnu “Subaru” un konstatēja, ka 20 gadīgus vecs jaunietis to vadījis, būdams 2,32 promiļu reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

Likumsargi konstatēja, ka automašīnai nebija neviena no noteiktajām numura zīmēm, nebija veikta īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana un noteiktajā termiņā nav veikta valsts tehniskā apskate. Ņemot vērā to, ka jaunietis pārvietojās laikā, kad valstī ir noteikti stingri pārvietošanās ierobežojumi, ir arī uzsākts administratīvais process par mājsēdes neievērošanu un piemērots sods – 1500 eiro. Šoreiz kopā ar visiem pārkāpumiem naudas sods sasniedz 1740 eiro.

Jaunietis tika aizturēts un nogādāts īslaicīgās aizturēšanas vietā Liepājā, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes ēkā. Par transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē un bez tiesībām, ir uzsākts kriminālprocess. Saskaņā ar Krimināllikumu, par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.

Automašīnā atradās vēl cita persona – 18 gadus vecs jaunietis, kurš iepriekš nonācis policijas redzeslokā par transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē un bez tiesībām. Jaunietis bija meklēšanā par iepriekš minēto pārkāpumu, kā rezultātā tika aizturēts un nogādāts ieslodzījuma vietā. Ņemot vērā, ka arī viņš mājsēdes laikā atradās ārpus dzīvesvietas, viņam tika piemērots naudas sods par mājsēdes neievērošanu – 500 eiro.

Policija jau 3. novembrī ziņoja, ka attiecīgā transportlīdzekļa vadītājam 2. novembrī tika piemērots naudas sods par sešiem Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem – 3000 eiro.

Valsts policija atgādina, ka šādas darbības ir krimināli un administratīvi sodāmas. Ja citi jau pēc viena soda saņemšanas, savu kļūdu ir sapratuši, tad diemžēl šis jaunietis meklē arvien jaunas iespējas, lai pārkāptu likumu un tas nav pieļaujami.

Valsts policija aicina ziņot, ja esat aculiecinieki likumpārkāpumiem vai jums ir aizdomas, ka šoferis pie stūres ir sēdies alkohola vai citu apreibinošo vielu ietekmē. Zvanīt var Valsts policijai pa tālruņa numuru 110 jebkurā diennakts laikā.

0 Komentāru

Aktuālie Degpunktā sižeti

Sadursme bija neizbēgama: apdzīšanas manevrs uz slidena ceļa "BMW" vadītājai beidzas ar nopietnām traumām

"Šodien varēja izmainīties visa mana dzīve." Tēvs aiztur dzērājšoferi, kurš notrieca viņa meitu

Viņa dzīvību vairs neizdevās glābt: pēc ietriekšanās luksofora stabā Mežaparkā miris "BMW" vadītājs

Rīgas dzelzceļa stacijas kafejnīcā iegruvuši griesti

Smagā avārijā uz Rīgas apvedceļa divi cietušie guvuši smagas traumas

Neuzmanīgs manevrs uz Tīnūžu-Kokneses šosejas beidzas ar trīs auto sadursmi; vienā no tiem atradās arī mazs bērns

Starppilsētu autobusa un militārā kravas auto sadursmē seši cietušie

Neadekvāts vīrietis daudzstāvu mājā izraisa gāzes noplūdi un vēl pauž savu neapmierinātību Gāzes dienesta darbiniekiem

Nozaga vairākus simtus vērtu velosipēdu: ģimene lūdz atpazīt garnadžus

Pasažieri bija spiesti evakuēties pa lūku: glābēji atklāj detaļas par Pierīgā notikušo autobusa un militārā transporta avāriju Pierīgā

Uzliesmojums kādā Rīgas dzīvoklī rada smagas sekas: vīrietis ar apdegumiem nogādāts slimnīcā

Strauji bremzē un ieslīd grāvī: "Opel" avārija pie Rīgas apvedceļa