Pensionārs izraisa ugunsgrēku, pēcāk nelaiž dzīvoklī glābējus

0 Komentāru
Pensionārs izraisa ugunsgrēku, pēcāk nelaiž dzīvoklī glābējus
Ekrānšāviņš / Degpunktā

Daudzdzīvokļu mājā Dobelē kāds pensionārs, gatavojot pusdienas, aizmidzis un piededzinājis uz plīts atstāto ēdienu. Ja kaimiņi nebūtu sajutuši dūmu smaku, vīrietis būtu nosmacis. Pēc trauksmes zvana uz notikuma vietu dažu minušu laikā atbraukuši ugunsdzēsēji, bet uzsākt glābšanas darbus uzreiz nav izdevies, jo pensionārs nelaidis vīrus dzīvoklī.

Ugunsdzēsēji izsaukumu saņēmuši uz Meža prospektu. Kā stāsta vietējā iedzīvotāja: “Viņš kādreiz ir bijis armijnieks. Otrā reize jau tā bija. Cilvēks vienkārši ir viens pats, pamests. Neviens nerūpējas par viņu. It kā kaut kādi radinieki kādreiz redzēti, bet neko vairāk nezinu.”

Saprotot, kā vīrietis no viņam vien zināmajiem principiem neatkāpsies, ugunsdzēsēji pieņēmuši lēmumu atvērt durvis, lietojot fizisku spēku. Viss izdevies ātri – glābēji tikuši iekšā, nodzēsuši liesmu perēkli un izvēdinājuši telpu. Lai pārbaudītu cietušā veselības stāvokli, viņš nodots mediķiem.

Iedzīvotajiem ir bail, ka vienu dienu pensionārs var tā kārtīgi aizdedzināt savu dzīvokli un nodarīt pārējiem pamatīgu skādi. Neviens nezina, vai sirmgalvim ir radinieki vai paziņas, pēc rakstura un dzīvesveida viņš ir vienpatis.

Zvērināts advokāts Jānis Berovskis atgādina, – ja iedzīvotāji patiešām jūtas apdraudēti un uzskata, ka šāda situācija var atkārtoties, tad veids, kā problēmu ar kaimiņu risināt, ir ierosināt lietu tiesā. Advokāts ieteiktu savlaicīgi parūpēties par pieradījumu bāzi. Ugunsdzēsēju, policijas un mediķu brigādes izsaukumu protokoli, video materiāli var noderēt, kā pieradījumi tiesā.

“Šeit nav nepieciešama visu mājas iedzīvotāju piekrišana. To var darīt jebkurš, kuram šeit ir īpašuma tiesības kaut vai uz atsevišķu dzīvokli. Var vērsties ar šādu prasību tiesā. Tas, ka noticis ugunsgrēks, protams, no vienas puses ir slikti un kaitē apkārtējiem, bet no otras puses jārēķina, ka tas ir kārtējais pierādījums tam apstāklim, ka šis konkrētais iedzīvotājs rada bīstamību arī pārējiem,” skaidro Berovskis.

0 Komentāru