“Pēkšņi sabiezēja migla, un viss palika tumšs!” Tukumnieki pārdzīvoto negaisu salīdzina ar apokalipses tuvošanos

1 komentārs
“Pēkšņi sabiezēja migla, un viss palika tumšs!” Tukumnieki pārdzīvoto negaisu salīdzina ar apokalipses tuvošanos

Otrdien, 11. jūnija vakarā valstī plosījusies spēcīga vētra, no posta cietuši vairāki Latvijas novadi, – viens no visvairāk skartajiem bijis Tukums un apkārtne.

Pilsētas centrā un tās apkaimē bijis stiprs vējš un spēcīgas lietusgāzes ar krusu. Vairākas ielas bijušas zem ūdens, bet Meža ielā kāda nama iemītnieki cietuši no lūztoša koka, ka aizķēris ēku un izsitis pat četrus dzīvokļu logus.

“Sēdēju un skatījos, kā dauzīja logus. Koki sāka gāzties…Es savā dzīvē neesmu tādu momentu piedzīvojusi,” raidījumam “Degpunktā” pastāstīja vietējā iedzīvotāja.

Kad uz zemi gāzies milzīgais koks, tuvumā nav bijis neviens gājējs. Otrdien notikušo vietējie iedzīvotāji salīdzina ar apokalipses tuvošanos, – pēkšņi sabiezējusi migla, un viss palicis tumšs.

Glābšanas dienesta darbinieki darbojušies pastiprinātā režīmā, jo darba bijis patiešām daudz. Bet vietējie iedzīvotāji atzīst, ka tik lielam postam neviens tā īsti nav bijis gatavs.

Otrdien nepaveicies arī vairākiem automašīnu īpašniekiem. Piemēram, kādam autovadītājam, kurš braucis pa Ventspils šoseju un tuvojies Tukumam, ceļš līdz mājam krietni ievilcies, jo vairākās vietās nolūzušie koki bloķējuši brauktuvi, un veidojušies pamatīgi sastrēgumi. Nonākot mājās, šoferi gaidījis vel viens, daudz skarbākais pārsteigums, – krusa sabojājusi automašīnas virsbūvi.

Par stihijas upuriem kļuvuši arī Kuldīgas 65.nama iemītnieki. Tur stiprais vējš norāvis daudzstāvu mājas skārda jumtu, par laimi lielā konstrukcija nebija aizskārusi pie mājas novietotos spēkratus, un tobrīd tuvumā nebija cilvēku. Piektā stāva iedzīvotāji cietuši visvairāk.

Vietējā iedzīvotāja stāsta, ka negaisa tuvošanos pamanījusi vēl pašā sākumā, tobrīd sieviete ar ģimeni braukusi no Kandavas. Cilvēki steigušies pēc iespējās ātrāk tikt drošībā, bet neveiksmīgu apstākļu sagadīšanās rezultātā, nokļūstot mājas, viņus sagaidījis nepatīkams pārsteigums.

“Palika tumšāks, sākās krusa, vējš. Mums ir divas stiklotas verandas, bija bail, ka tās aiznesīs,” stāsta vietējā iedzīvotāja.

Šobrīd sievietes dzīvoklis joprojām paliek neaizsargāts un atliek vien cerēt, ka tuvākajā laikā nesāksies lietus. Iemītniece stāsta, ka vienīgais ko izdarījis nama pārvaldnieks, ir simboliski noklājis bēniņu grīdu ar ūdensizturīgu plēvi.

Likvidēt postījuma sekas turpinās arī ceturtdien, pilsētā ne visur darbojās luksofori, dažās mājas nav atjaunota elektropadeve.