Pēc šķiršanās ar puisi meitenei jādzīvo uz ielas

13 komentāri
Pēc šķiršanās ar puisi meitenei jādzīvo uz ielas
FOTO: LETA

Mums visiem ir tiesības un dzīvību, brīvību, taisnīgu tiesu, brīvu pārvietošanos, pajumti virs galvas un dzīvi cilvēcīgos apstākļos. Diemžēl patruļā ar pašvaldības policistiem Degpunktā kļuva par lieciniekiem absurdai situācijai, kad cilvēks spēka gados, nebūt ne narkomāns vai alkoholiķis, spiests dzīvot uz ielas, jo vienkārši ar nopelnīto naudu ir par maz, lai īrētu dzīvokli.

Nakts patruļās ar Jelgavas pašvaldības policistiem Degpunktā komanda brauc ne pirmo reizi, bet šis ir pirmais gadījums gan žurnālistu, gan policistu praksē, kad acis ieplešas izbrīnā un pārņem nepatīkamas sajūtas par to, kādos apstākļos Latvijā jāeksistē normāliem cilvēkiem, lai tikai dzīvē tiktu uz augšu.

Ierodamies adresē un kāpjam uz pēdējo stāvu. Ja sākumā varētu šķist, ka tur mūs sagaidīs kārtējais nodzēries bezpajumtnieks vai narkomāns, tad priekšā izrādās jauna, kārtīga meitene. Plašākā sarunā uzzinām, ka meitene izšķīrusies ar puisi un palikusi uz ielas. Ar nopelnīto algu nepietiek, lai īrētu dzīvokli, tāpēc viņa painteresējas par patversmes darba laikiem. Šis ir viens no retajiem gadījumiem, kad policistu klients nebrauc aizturēto nodalījumā jeb tā sauktajā būrī. Jaunā sieviete iekārtojas salonā, kopā ar mums visiem. Pirms izkustamies vēl tiek veikta datu pārbaude – tāda ir kārtība. Papīri tīri. Savukārt patversmē, lai paliktu pa nakti, jābūt skaidrā. Pūtiens alkometrā – viss pa nullēm, kas vēlreiz pierāda, ka uz ielas nonācis normāls, strādāt gribošs cilvēks, kas iekļuvis finanšu grūtībās. Meitene izrādās atbraukusi no Jēkabpils puses – viņa pastāsta, ka tur, dziļos laukos, darba neesot vispār.

Kamēr ārā ir sals, meitene patversmē varēs palikt par velti. Siltākā laikā gultasvieta maksā 8 eiro.

Apstulbuši no redzētā dodamies tālāk patruļā, un katrs klusējot pie sevis pārdomājam – kā tas iespējams, ka šī meitene vēl nav aizbraukusi strādāt ārzemēs vai sākusi dzert un pievienojusies klaidoņu armijai.

13 komentāri