Pēc ielaušanās kažokzvēru audzētavā nosaluši 90 ūdeļu mazuļi

5 komentāri

Dabas draugu cīņa pret kažokzvēru audzēšanu un to turēšanu nebrīvē var aprobežoties vien ar nicīgu komentāru izteikšanu sociālajā vidē, bet var arī novest pie reālas rīcības un pat noziegumiem. Arnis Veckaktiņš, kažokzvēru audzētavas ”Gauja AB” valdes priekšsēdētājs, jau saradis ar cilvēku dažādajiem viedokļiem un draudiem novilkt ādu pār acīm arī viņam pašam, bet naktī uz sestdienu audzētavā notikusi ielaušanās, kas izraisīja ne vien materiālus zaudējumus, bet arī dzīvnieku nāvi.

Kažokzvēru audzētavā ”Gauja AB”, tāpat kā dabā pieņemts, pavasaris ir pēcnācēju radīšanas laiks. Vairāki tūkstoši firmai piederošo ūdeļu mammu rūpējas par saviem bērniem, taču pēc piektdienas nakts ielaušanās audzētavas teritorijā vairāk nekā 90 ūdeļu mazuļu nosala. Kādi brīvdomātāji iekļuva firmas teritorijā un no būriem izlaida 41 ūdeli.

No rīta konstatējot ielaušanos, daļu izlaisto dzīvnieku izdevās noķert, bet 15 ūdeles netika atrastas. Mazuļiem tas gan nebija liels mierinājums, zvēraudzētavas darbiniekiem nācās minēt, kurš ir kuras ūdeles būris. Svešus mazuļus mamma var arī nepieņemt.

Foto: LETA

Kopumā kaitējums varētu būt 2500 tūkstošu eiro apmērā. Arnis Veckaktiņš stāsta, ka tie, protams, ir salīdzinoši mazi zaudējumi, taču nepatīkams ir pats notikums. Jāpriecājas, ka ūdeļu mammas šobrīd ir ļoti kaujinieciskas un aizstāv savus mazuļus. Iespējams, tieši dzīvnieku agresivitāte iztraucēja veikt vērienīgāku ”glābšanas” operāciju.

Šī ir pirmā reize, kad “Gauja AB” zvēraudzētavā notikusi ielaušanās ar mērķi atvērt būrus. Pirms vairākiem gadiem biedrības “Dzīvnieku brīvība” pārstāvji iekļuva vairākās ūdeļu, tostarp “Gauja AB” audzētavās, lai nofilmētu ūdeļu dzīves apstākļus. Šoreiz gan kompānijas valdes priekšsēdētājs sliecas domāt, ka pie vainas jaunieši, kas vēlējās padižoties ar savu varoņdarbu.

Foto

Skaties video un uzzini vairāk!

TOP komentāri

 • jo
  0 0 0

  jo

  Loģika neapgāžama, tagad gan mazuļus piemeklēja ātra un humāna nāve , vai ne?
 • Elofija
  0 0 0

  Elofija

  Mirsim mēs visi. Tikai fakts ir tāds, ka šo konkrēto mazuļu nāve ir uz "atbrīvotāju" sirdsapziņas. Var jau protestēt, bet redzams, ka cienījamie atbrīvotāji nav pirms tam guvuši nekādu sajēgu par to, ko vai atbrīvo, kad, kāpēc, un kur tie zvēri pēc tam liksies. Jo nebrīvē dzimušie dabā visticamāk nomirs badā, jo nepratīs atrast pārtiku. Sēdieties, cienītie aizstāvji, par mājas darbu jums 2. Kaitina, ka labu mērķi šitā sačakarē ar tizlu rīcību.
 • Aan
  0 0 0

  Aan

  "Izlaižot mammas viņi noslepkavoja mazuļus". Interesanti, kažokzvēru audzētāji, kā sauc to, ko jūs darat gan ar ūdeļu mammām, gan ar mazuļiem? Nabadziņiem, tagad pa vienu kažoku mazāk.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl