1 komentārs

Organizācija “Bezvests.lv” izdomājusi kā nākotnē ātrāk un efektīvāk meklēt pazudušus cilvēkus. Jaunievedums patiešām var glābt dzīvības, vai arī bezcerīgos gadījumos palīdzēt ātrāk uziet mirstīgās atliekas.

Pazudušu cilvēku meklēšanas brīvprātīgo organizācija “Bezvests.lv” šonedēļ nākusi klājā ar paziņojumu par mobilās aplikācijas izveidi. Tās izstrāde notikusi gandrīz gadu un pēc organizācijas prognozēm šī programma palīdzes optimizēt darbu notikuma vietās. Aplikācija ar nosaukumu “Bezvests.lv” jau ir pieejama un to var lejuplādēt jebkurš, kam ir vēlme un iespējās piedalīties pazudušo meklējumos.

Brieži vien, kad organizācijas pārstāvji izbrauc uz konkrētu apkārtni meklēt pazudošos, darbos iesaistās arī vietējie iedzīvotāji kam nav pieredzes šādos darbos. Tomēr jebkura līdzcilvēka palīdzība ir svarīga, tāpēc jaunie spēki tiek apvienoti ar jau apmācītiem dalībniekiem. Uz vietas sagatavotas meklēšanas grupas un tiek dotas norādes ar apgaitas virzieniem. Teritorijas kur meklē ir visdažādākās un bieži brīvprātīgie pavada vairākās stundas mēžos un purvos.

Viena no vissvarīgākam un vissarežģītākajām lietām ir kontrole – lai meklētāji nekļūtu par pazudušajiem, un lai cilvēki neietu viens otra pēdās, pa vietām kas jau izstaigātas. Tieši tāpēc “Bezvests.lv” pārstāvji nolēma izstrādāt aplikāciju, kas pacels meklēšanas darbus jaunā līmenī.

Visi aktīvo meklētāju izstaigātie maršruti tiks atzīmēti kartē un faktiski visa cilvēku koordinēšana tiks sinhronizēta ar galveno datoru. Tas taupīs laiku un palielinās meklēšanas precizitāti. Programmas autori atgādina, ka mobilā aplikācija sūtīs datus par atrašanas vietu tikai tad, kad pats lietotājs tam piekritīs un informācija glabāsies tikai uz to laiku, kad tiks organizēta konkrētā meklēšanas operācija.

Kas attiecas uz pašu ideju par šādas programmas izstrādi, autorus šokējis traģiskais gadījums Liepājā ar pazudušo puisēnu Ivanu Berladenu, kurš gāja bojā policiste nevērības dēļ, bet pati meklēšanas operācija lielā mērā bija haoss no brīvprātīgo puses, kas bezmērķīgi klaiņoja viens pa otra pēdām kur un kā pagadās.

Brīvprātīgie atgādina, ka cilvēka pazušana ir liela nelaime, kas var ienākt jebkurā mājā un ģimenē. Līdz ar to “Bezvests.lv” aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgajiem, jebkura palīdzība tiks pieņemta ar pateicību.

TOP komentāri

 • @ZiminaSvet
  +1 +1 0

  @ZiminaSvet

  Dažreiz pietiek ar vienu cilvēku, kas kaut kur redzējis pazudušo, un var izglābt viņa dzīvību ar vienu zvanu.
  Bezvests.lv lietotne atrisina uzreiz divus uzdevumus: informē par pazudušiem cilvēkiem un koordinē meklēšanu.
  Pazušanas gadījumā ir svarīga katra stunda. Lietotne palielina iespējas ātrāk atrast pazudušo cilvēku, kas nonācis nelaimē un sniegt nepieciešamo palīdzību.
  Katrs no mums var palīdzēt atrast pazudušo cilvēku — ir tikai jāzina, ka viņu meklē.

  Bezvests.lv lietotne un reklāmas kampaņa ir īpaši izstrādāta brīvprātīgo meklēšanas organizācijai BEZVESTS.LV. Visa tehniskā izstrāde Chili Labs
  Reklāmas kampaņa radošā aģentūra Tribe sadarbībā ar Begemotfoto Photography

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl