Pazudušā Ivana nelaime mudinājusi “Bezvests.lv” izveidot mobilo aplikāciju, kas palīdzēs meklēt cilvēkus

1 komentārs
Pazudušā Ivana nelaime mudinājusi “Bezvests.lv” izveidot mobilo aplikāciju, kas palīdzēs meklēt cilvēkus
ALNIS STABULE, F64

Organizācija “Bezvests.lv” izdomājusi kā nākotnē ātrāk un efektīvāk meklēt pazudušus cilvēkus. Jaunievedums patiešām var glābt dzīvības, vai arī bezcerīgos gadījumos palīdzēt ātrāk uziet mirstīgās atliekas.

Pazudušu cilvēku meklēšanas brīvprātīgo organizācija “Bezvests.lv” šonedēļ nākusi klājā ar paziņojumu par mobilās aplikācijas izveidi. Tās izstrāde notikusi gandrīz gadu un pēc organizācijas prognozēm šī programma palīdzes optimizēt darbu notikuma vietās. Aplikācija ar nosaukumu “Bezvests.lv” jau ir pieejama un to var lejuplādēt jebkurš, kam ir vēlme un iespējās piedalīties pazudušo meklējumos.

Brieži vien, kad organizācijas pārstāvji izbrauc uz konkrētu apkārtni meklēt pazudošos, darbos iesaistās arī vietējie iedzīvotāji kam nav pieredzes šādos darbos. Tomēr jebkura līdzcilvēka palīdzība ir svarīga, tāpēc jaunie spēki tiek apvienoti ar jau apmācītiem dalībniekiem. Uz vietas sagatavotas meklēšanas grupas un tiek dotas norādes ar apgaitas virzieniem. Teritorijas kur meklē ir visdažādākās un bieži brīvprātīgie pavada vairākās stundas mēžos un purvos.

Viena no vissvarīgākam un vissarežģītākajām lietām ir kontrole – lai meklētāji nekļūtu par pazudušajiem, un lai cilvēki neietu viens otra pēdās, pa vietām kas jau izstaigātas. Tieši tāpēc “Bezvests.lv” pārstāvji nolēma izstrādāt aplikāciju, kas pacels meklēšanas darbus jaunā līmenī.

Visi aktīvo meklētāju izstaigātie maršruti tiks atzīmēti kartē un faktiski visa cilvēku koordinēšana tiks sinhronizēta ar galveno datoru. Tas taupīs laiku un palielinās meklēšanas precizitāti. Programmas autori atgādina, ka mobilā aplikācija sūtīs datus par atrašanas vietu tikai tad, kad pats lietotājs tam piekritīs un informācija glabāsies tikai uz to laiku, kad tiks organizēta konkrētā meklēšanas operācija.

Kas attiecas uz pašu ideju par šādas programmas izstrādi, autorus šokējis traģiskais gadījums Liepājā ar pazudušo puisēnu Ivanu Berladenu, kurš gāja bojā policiste nevērības dēļ, bet pati meklēšanas operācija lielā mērā bija haoss no brīvprātīgo puses, kas bezmērķīgi klaiņoja viens pa otra pēdām kur un kā pagadās.

Brīvprātīgie atgādina, ka cilvēka pazušana ir liela nelaime, kas var ienākt jebkurā mājā un ģimenē. Līdz ar to “Bezvests.lv” aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgajiem, jebkura palīdzība tiks pieņemta ar pateicību.

1 komentārs