Pārrāvums patvaļīgi izbūvētā ūdensvadā atņem ūdens padevi Rīgas iedzīvotājiem

2 komentāri

Pēc vairāku sižetu tapšanas un raidījuma “Degpunktā” komandas neatlaidības Rīgā, Deglava ielas 56. namā, pēc divu nedēļu ilga pārtraukuma ir atjaunota ūdens padeve. Ceturtdien, 21. septembrī, pie daudzdzīvokļu mājas bija vērojami būvdarbi. 

“Degpunktā” jau vēstīja, ka daudzdzīvokļu māja palikusi bez ūdens, jo blakus esošā īpašumā pārrauts ūdensvads, – tas izrādījies patvaļīgi izbūvēts. Rīgas pilsētas būvvaldei pieejamā informācija liecina, ka mājai blakus teritorijā tīšām pārrautais ūdensvads tur izbūvēts nelikumīgi, un tā eksistence nav uzrādīta zemesgrāmatā.

Nelikumīgo ūdens vadu ievilkuši “Rīgas ūdens” speciālisti. Konkrētās ēkas ūdens pieslēguma vietai jābūt pievadītai no Deglava ielas, nevis blakus teritorijas. Zem ielas asfalta seguma stiepjas ūdensvads līdz kontaktakai, – tā vismaz iezīmēts plānos, un tālāk ūdeni pievada ēkai. Kas atbildīgs par to, ka līdz šim tā nav noticis, “Rīgas ūdens” pārstāvji neprot atbildēt.

Ir aizdomas, ka vietā, kur ceturtdien notika remondarbi, pirms tam viss nebija ierīkots pēc standartiem. Arī Rīgas pilsētas būvvaldes minēto kontaktaku būvnieku izrakumos raidījums “Degpunktā” neredz un pirms tam uz ielas nebija arī akas vāka, kas iezīmēts būvvaldes ģeodēzisko tīklu kartē.

2 komentāri