Policija atkārtoti piemērojusi 2000 eiro sodu Covid-19 slimniekam par stingras izolācijas neievērošanu

50 komentāri
Policija atkārtoti piemērojusi 2000 eiro sodu Covid-19 slimniekam par stingras izolācijas neievērošanu
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F64

Valsts policija (VP) pirmdien atkārtoti piemērojusi 2000 eiro sodu kādam Covid-19 slimniekam par stingras izolācijas neievērošanu, tādējādi sodītajai personai par šādiem pārkāpumiem būs jāmaksā jau 4000 eiro, informē VP.

Pirmdien, 13. aprīlī,  policija ieradās kāda 1989.gadā dzimuša vīrieša dzīvesvietā, lai pārbaudītu, vai viņš ievēro stingru izolāciju, kas viņam noteikta pēc saslimšanas ar Covid-19.

Vīrietis policijas ierašanās brīdī neatradās dzīvesvietā un atbrauca vien pēc brīža, sastopot likumsargus pie durvīm. Viņš paskaidroja, ka pametis dzīvesvietu ar automašīnu, lai uzpildītu degvielu.

Policisti vīrietim par šādu rīcību, kas apdraud citus sabiedrības locekļus, piemēroja maksimālo naudas sodu – 2000 eiro.

Likumsargi atgādina, ka šī nav pirmā reize, kad minētā persona pēc saslimšanas ar Covid-19 pārkāpusi stingras pašizolācijas noteikumus un devusies izbraukt ar automašīnu. Jau ziņots, ka pagājušonedēļ, 10. aprīlī, Valsts policija par šādu pārkāpumu viņam arī piemēroja 2000 eiro naudas sodu.

Lai arī Krimināllikums par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu paredz brīvības atņemšanu, piespiedu darbu, vai naudas sodu, VP preses pārstāve Gita Gžibovska aģentūrai LETA skaidroja, ka ir jāiestājas nopietnām sekām, lai vērtētu personas kriminālatbildību tās darbību rezultātā .

Šajā gadījumā tādas netika konstatētas, turklāt Krimināllikums šajā gadījumā neparedz kriminālatbildību par atkārtotu pārkāpumu, skaidroja Gžibovska.

“Valsts policija nosoda šādu rīcība un atgādina, ka personām, kurām jāievēro stingra pašizolācija, karantīna un pašizolācija, tas arī obligāti ir jādara! Tāpat atgādinām, ka ārkārtējās situācijas laikā noteiktie ierobežojumi nav ieviesti tāpat vien. Ir jāapzinās, ka mūsu katra pieņemtie lēmumi un rīcība var ietekmēt šī brīža situāciju, pasliktinot to vai tieši pretēji – uzlabojot,” norāda Valsts policija.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!

Policija arī aicina, ja iedzīvotājiem ir informācija par kādu, kurš neievēro noteiktos pulcēšanās, pašizolācijas vai fiziskās distancēšanās ierobežojumus, rīkojies un zvani policijai – 110!  Tu esi viena zvana attālumā, lai, iespējams, glābtu kāda cilvēka dzīvību un samazinātu vīrusa izplatību!