Par pirātisku programmu izmantošanu uzņēmuma vadītajam piespriež 15 000 eiro lielu naudas sodu

Pievienot komentāru
Par pirātisku programmu izmantošanu uzņēmuma vadītajam piespriež 15 000 eiro lielu naudas sodu
AP / SCANPIX

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa piespriedusi vienu gadu ilgu nosacītu brīvības atņemšanu un naudas sodu 35 minimālo mēnešalgu jeb 15 050 eiro apmērā kāda uzņēmuma valdes priekšsēdētājam, kura uzņēmumā tika izmantots liels apjoms ar nelegāli iegūtām datorprogrammām, lasāms publiski pieejamajā anonimizētajā tiesas spriedumā.

Tajā norādīts, ka vīrietis izdarīja autortiesību pārkāpumu, jo 14 uzņēmumam piederošajos datoros tika izmantotas kopumā 49 datorprogrammas, kurām nebija atbilstošās licences.

Starp izmantotajām programmām bija gan operētājsistēmas, gan ofisa programmas, gan arhitektūrā un projektēšanā izmantojamas programmas.

Kopumā vīrieša uzņēmuma tika izmantoti “Microsoft” produkti 5208 eiro vērtībā un “Dassault Systemes SolidWorks Corporation” programmas 88 200 eiro vērtībā.

Spriedumā atzīmēts, ka ar abiem uzņēmumiem vīrietis noslēdzis vienošanos par zaudējumu atmaksu.

Bez naudas soda un nosacītās brīvības atņemšanas vīrietim arī uz vienu gadu liegts pildīt amata pienākumus saistītus ar likumīgu datorprogrammu iegādes un izmantošanas kontroli, datorsistēmu un datorprogrammu darba kārtības nodrošināšanu, konstruktoru un citu darbinieku, kas izmanto datorsistēmas ar datorprogrammām, uzraudzību un darba organizēšanu.