Par mata tiesu no nāves: sarežģītā operācijā glābējiem izdodas izvilkt purvā līdz kaklam iestigušu zirgu

3 komentāri
Par mata tiesu no nāves: sarežģītā operācijā glābējiem izdodas izvilkt purvā līdz kaklam iestigušu zirgu
EKRĀNUZŅĒNUMS

Kāda Salaspils pusē esoša zirgu staļļa saimniece ir bezgala pateicīga ugunsdzēsējiem par palīdzību kritiskā brīdī. Sieviete jau domās bija atvadījusies no sava zirga, kas, aizmūkot no aploka, bija iestidzis līdz kaklam purvā grūti pieejamā vietā. Arī glābējiem tas bija nopietns pārbaudījums, taču beigas šim stāstam ir laimīgas.

Jātnieku sporta kluba ”Temps” saimniecei Jūlijai septembris sācies ar pamatīgiem pārdzīvojumiem. Viņas desmit gadus vecais zirgs vārdā Rejs gaišā dienas laikā pamucis no aploka, jo bijis pārrauts elektriskais gans. Kaimiņš pamanījis, ka zirgs devies purva virzienā, un tur saimnieki savu mīluli arī atraduši līdz kaklam ūdenī.

Purvainā vieta bija jāpārrok, lai izveidotu atbalstu, kur zirgam atsperties. Lielās pūles atmaksājās, un zirgs, lai arī uz spēku izsīkuma robežas, pēc vairāku stundu darba vienos naktī nonāca uz cieta pamata.

Šodien Rejs jau ir labā formā, un Jūlija jācer, ka arī zirga glābēji ir ierindā. Katrā ziņā šis noteikti ugunsdzēsējiem bija nopietns treniņš kaujas apstākļos, kad galvenais instruments bija pašu spēja izdomāt risinājumu, bez jebkādas tehnikas piesaistes.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā