Par mata tiesu no nāves izglābjas kāds ledū ielūzis slēpotājs Lielvārdē

1 komentārs
Par mata tiesu no nāves izglābjas kāds ledū ielūzis slēpotājs Lielvārdē

Kāds slēpotājs 14. janvāra pēcpusdienā izdomāja uzkāpt uz Daugavas ledus un jau pēc brīža to rūgti nožēloja, jo ielūza ledū, vēsta “Degpunktā”.

Vīrietis, kurš 14. janvārī Lielvārdē izdomāja gar Daugavas krastu paslēpot pa plānu ledu, šo izbraucienu noteikti atcerēsies visu atlikušo mūžu. Riskantā un pārgalvīgā rīcība beidzās ar likumsakarīgu iznākumu. Vienā brīdī trauslais ledus slēpotāja svaru neizturēja un vīrietis ielūza aukstajā ūdenī.

Incidents notika iepretim privātmāju sektoram, kur ikdienā cilvēku rosība nav liela, jo īpaši darba dienas vidū. Nejaušība un veiksmīga apstākļu sakritība glāba slīkstošo slēpotāju no mokošas nāves. Cilvēka siluetu ūdenī saskatīja kāds garāmgājējs.

VUGD Ogres daļas komandieris Arnis Voicišs stāsta, ka, tikai pateicoties aculiecinieku ātrai un operatīvai rīcībai, vīrieti izdevies laikus izglābt un nodot mediķu rokās. Pretējā gadījumā iznākums būtu bijis letāls.

Otrs izšķirošs faktors, kas krietni paātrināja ugunsdzēsēju glābēju ierašanos, bija tas, ka vīri pirms izsaukuma saņemšanas turpat netālu rīkoja mācības tieši saistībā ar glābšanu uz ledus.

“Mēs nodarbības bijām gandrīz pabeiguši, kad saņēmām izsaukumu. Vīri jau bija speciālajos tērpos, tādēļ ātri un operatīvi varēja doties,” stāsta Voicišs.

Vīrietis bija ielūzis 100 metru attālumā no krasta. Finālā ledū ielūzušo ziemas sporta entuziastu no noslīkšanas vai nosalšanas izglāba aculiecinieks un vietējie ugunsdzēsēji. Glābt nebija viegli, jo ledus bijis ļoti plāns un lūzis, ielūzušajam kājās bija slēpes.

Bez sekām gan šīs dienas piedzīvojums cietušajam nepaliks. Pēc ūdenī pavadītām 15 minūtēm vīrieša ķermenis bija tā atdzisis, ka normālas temperatūras atgūšanai kādu laiku būs jāpavada slimnīcā.

1 komentārs

Aktuālie Degpunktā sižeti

Purvciemā nežēlīgā uzbrukumā cietuši divi cilvēki

Kaimiņi: Ugunsgrēka daudzstāvu mājā Vecmīlgrāvī cēlonis varētu būt bijusi neuzmanīga rīcība ar uguni

Salaspilī satiksmes negadījumā auto apmet kūleni

Aktivizējas degvielas zagļi no nepieskatītas smagās tehnikas

Siguldā lupatu pārpildītā dzīvoklī izdeg vannasistaba

Vimbukrogā "Porsche" automašīnas vadītājs izbraukā puķu dobi

Ikšķilē kāds vīrietis alkohola reibumā gandrīz salauž policijas alkometru

Elejā pensionāre iespējams tīši izraisījusi dzīvoklī ugunsgrēku

Valmierā divi Rumānijas valstspiederīgie centušies apzagt LMT veikalu

Rīgā policijas suns pie autovadītāja atrod narkotikas

Vīrietis Rīgā "izdaiļo" tuneļa sienu ar grafiti un iemet skrejriteni Daugavā

Ugunsgrēks iznīcina ģimenes māju Daugavpilī