Par krāpšanos medicīnisko masku un dezinfekcijas līdzekļu tirgošanā aiztur sievieti

3 komentāri
Par krāpšanos medicīnisko masku un dezinfekcijas līdzekļu tirgošanā aiztur sievieti
Attēlam ir ilustratīva nozīme. (EVIJA TRIFANOVA, LETA)

Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes likumsargi ir aizturējuši kādu sievieti, kura šā gada martā un aprīlī sociālajos tīklos piedāvāja iegādāties medicīniskās maskas un dezinfekcijas līdzekļus, kuru viņai nemaz nebija, tā apkrāpjot samaksājušos pircējus, aģentūru LETA informēja VP.

Lai gan šī persona slēpusies no policistiem, mainot savu vizuālo tēlu, policija noskaidrojusi aizdomās turētās sievietes atrašanās vietu un pagājušonedēļ viņu aizturēja.

Valsts policijā bija vērsušies vairāki iedzīvotāji, kurus šā gada martā un aprīlī apkrāpa minētā persona, kas mēģināja negodprātīgi gūt peļņu ārkārtējā situācijā. Šī persona sociālajos tīklos bija izveidojusi sludinājumus, it kā piedāvājot iegādāties neeksistējošas medicīniskās maskas, dezinfekcijas līdzekļus un citas preces. Kad pircēji par preci bija samaksājuši, viņiem tā netika piegādāta un “pārdevēja” izvairījās no tālākas komunikācijas.

Saistībā ar notikušo 27.martā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 2. nodaļā tika uzsākts kriminālprocess. Izmeklēšanas laikā tika iegūta informācija, ka persona, kurai sociālajā tīklā “Facebook” bija izveidoti vairāki profili ar vārdiem “Andris Paskovs”, “Aija Aija”, “Aija Askova”, “Aija Paskova”, uzdevusies par medicīnisko masku, dezinfekcijas līdzekļu un citu preču tirgotāju. Iedzīvotājus, kuri vēlējušies iegādāties preces, viltus pārdevēja aicināja pārskaitīt naudu uz kontiem LV31LPNS0005703552531 un LV14RIKO0001050725581, solot pēc naudas saņemšanas piegādāt preci ar pakomāta starpniecību. Tomēr šī persona preci neatsūtīja un pārtrauca jebkādu komunikāciju ar pasūtītājiem.

Kriminālprocesā tika veikta izmeklēšana un rezultātā tika noskaidrota iespējamā vainīgā persona – 1989.gadā dzimusi sieviete, kas jau iepriekš vairākas reizes nonākusi policijas redzeslokā. Viņa arī iepriekš sodīta par noziedzīgiem nodarījumiem pret mantiskajām interesēm.

Šai sievietei nav deklarētas dzīvesvietas. Viņa bija slēpusies no policistiem, mainot savu vizuālo tēlu, tai skaitā nēsājot parūkas. Neskatoties uz maskēšanās mēģinājumiem, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes policisti noskaidroja viņas atrašanās vietu un šā gada 29.aprīlī šo personu aizturēja. Sieviete atzīta par aizdomās turēto personu un viņai piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Šobrīd kriminālprocesā turpinās izmeklēšana pēc Krimināllikuma 180. panta pirmās daļas par 20 atsevišķiem krāpšanas gadījumiem.

Valsts policija aicina atsaukties arī citus, kuri, iespējams, cietuši no šīs personas noziedzīgajām darbībām un kuri zaudējuši naudu, pārkaitot to uz kādu no augstāk norādītajiem kontiem. Reģistrējoties ar internetbankas datiem, iesniegumu ir iespējams nosūtīt, izmantojot portālu “Latvija.lv”. Tāpat iesniegumu var sūtīt pa pastu.