Pamatīgs atmiņas zudums sirmai rīdziniecei liedz nokļūt mājās!

0 Komentāru
Pamatīgs atmiņas zudums sirmai rīdziniecei liedz nokļūt mājās!

Pateicoties apkārtējo cilvēku uzmanībai, policisti sniedza palīdzību kādai 92 gadus vecai sievietei, kura nespēja atrast ceļu mājup.

Pensionāre bija tik ļoti apjukusi, ka pat nespēja atcerēties savu adresi. Pēc kādas garāmgājējas ilgām pūlēm palīdzējusi tikai policijai pieejamā piekļuve valsts datu bāzei. Pašā rīta agrumā kārtības sargi autostāvvietā pie savas darbavietas sastapa gados jaunu sievieti, kura Detlava Brantkalna ielā ieradās pēc palīdzības.

Izrādās, viņa apmulsušo sirmgalvi pavadīja līdz tuvākajam policijas postenim, lai ar policistu iesaistīšanos noskaidrotu teju 100 gadus vecās sievietes dzīvesvietu.

Kundze spēja pateikt tikai to, ka viņas mājvieta ir tepat netālu. Nedz pases, nedz arī citu dokumentu viņai līdzi nebija. Arī personas kodu viņa nosaukt nevarēja, jo to neatceras.

Vēlāk policisti pateicās sievietei, kura palīdzēja nelaimē nonākušajai sirmgalvei, un uzaicināja pensionāri uz dienesta automašīnu, kur turpināja iztaujāt sieviņu, lai saprastu, kurp tad viņu nogādāt. Pēc neilga laika sieviete tomēr atminējusies savu vārdu, kas vīriem ļāva noskaidrot viņas deklarētās dzīvesvietas adresi. Taču, nonākot tur, atklājies, ka neviens uz durvju zvanu neatbild. Tomēr situācija noslēdzās ar labvēlīgu iznākumu.

Ja arī jūsu gados vecākajiem radiniekiem ir veselības vai atmiņas traucējumi, policisti aicina jūs sagādāt sirmgalvjiem identificējošas zīmes, piemēram, aproces ar personas datiem un radinieku kontaktinformāciju. Ja to nav iespējams izdarīt, pensionāra makā vai iekškabatā varat kaut ielikt lapiņu ar nepieciešamāko informāciju, kas šādās situācijās krietni vien atvieglotu policistu darbu un ļautu apjukušajiem sirmgalvjiem ātrāk nokļūt mājās.

0 Komentāru

Aktuālie Degpunktā sižeti

Jauniešiem neierakstīšanās līkumā ar nomas auto rezultējas avārijā

Zaglis nespēj rimties pat pēc aizturēšanas un atgriežas notikuma vietā

Veselības problēmu dēļ šoferis nenovalda auto un ietriecas veikala apmeklētāju spēkratos

Trīs mazi bērni vairākas dienas pavada pusbadā

Neadekvātu vīrieti izvizina uz automašīnas motora pārsega

Pļavnieku avārijā mirušās meitenes tēvs uzskata, ka jāatbild ne tikai šoferim, bet visiem, kuri atradās automašīnā

Bez aculiecinieka tūlītējas ziņošanas uz Daugavas ledus aizmigušais varētu nebūt starp dzīvajiem

Ugunsgrēkā Bolderājā bojā iet pensionāre

Policisti Pļavniekos notver izmanīgu automašīnu apzadzēju

Ķengaragā liesmas iznīcina divas automašīnas

Nezināms ļaundaris pārdur automašīnu riepas

Uz gājēju pārejas notriec ģimeni. Bērnam uz mirkli apstājas sirdsdarbība