21 komentārs

Pagājušajās brīvdienās kāda manāmi iereibusi māte ar zīdaini daudzdzīvokļu māju pagalmā lietojusi alkoholu. To pamanījuši citi iedzīvotāji un izsaukuši policistus, kas, ierodoties notikuma vietā, bērniņu no mātes paņēmuši un aizveduši prom. Video, kas uzņemts notikuma vietā, internetā izvietojis aktīvists Staņislavs Bukainis. Taču, šķiet, tā vietā, lai nomelnotu policistu darbu, viņš panācis pretēju efektu, jo komentāros daudzi pauž viedokli – policisti šajā gadījumā rīkojušies pilnīgi pareizi.

Incidenta video Bukainis, kurš iepriekš nonācis arī Drošības policijas redzeslokā, ievietojis, veltot policistiem neglaimojošus vārdus par to, ka mātei atņemts bērns. Piemēram, “Rīgas pašvaldības policija vairs neiekļaujas nekādos rāmjos”, “izskatās, ka policisti kalpo varai, ne tautai” utt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr komentāros zem video viedokļi par policistu rīcību atšķiras. Lai arī ir tādi, kas nosoda policistu rīcību, liela daļa uzskata, ka mātei tik pamatīgā alkohola reibumā bērns viennozīmīgi bija jāatņem, iespējams, novēršot vēl lielāku nelaimi.

Portālam Skaties.lv Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis pauda, ka policisti bērnu mātei paņēmuši uz laiku, kamēr mazulim tiek nodrošināti droši apstākļi. Ņemot vērā, ka mazuļa vecmāmiņa arī bija alkohola reibumā, bērns nogādāts krīzes centrā līdz brīdim, kad viņa dzīves apstākļus, ko nodrošina ģimene, atkal varēs saukt par drošiem. Par to tagad lems Bāriņtiesa.

Skaties VIDEO!

Foto:

Policijas skaidrojums par situāciju:

“Policistiem ierodoties norādītajā pagalmā, sieviete pamanīja ekipāžu un uzreiz metās bēgt ar visu bērnu rokās.

Bezatbildīgā jaunkundze skrēja grīļodamās un brīžiem bērnu gandrīz nometa zemē.

Kārtības sargi sievieti panāca, un policiste bērnu paņēma savās rokās, bet tajā brīdī policijas darbiniecei no mugurpuses piesteidzās bērna māte un izrāva bērnu no policistes rokām. Sieviete bērnu turēja cieši saspiestu un kategoriski atteicās to atdot policistiem, saspiežot bērnu vēl ciešāk, līdz tas sāka raudāt.

Pāris mirkļus vēlāk bērnu policistiem tomēr izdevās atgūt,” stāsta pašvaldības policijas pārstāvji.

Taču ar to situācija nebeidzās – kamēr policiste bērnu nesa uz automašīnu, tikmēr bērna māte kļuva agresīva un mēģināja uzbrukt policistam, kas mēģināja sievieti nomierināt. Mātes izelpā bija jūtama spēcīga alkohola smaka, un policists viņai paziņoja, ka viņa tiek aizturēta par ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas darbinieka likumīgajām prasībām. Uz šādu paziņojumu sieviete atbildēja ar rupjiem lamu vārdiem un draudiem izrēķināties ar policijas darbiniekiem.

Pāris minūtes vēlāk sieviete tika nogādāta līdz policijas busiņam, kur pēc ilgām pārrunām viņa beidzot piekrita iekāpt aizturēšanas nodalījumā. Tomēr arī tad viņa nespēja nomierināties un turpināja ar rokām un kājām dauzīt aizturēšanas nodalījuma sienas.

Nedaudz vēlāk notikuma vietā ieradās arī mediķi, kuri, aplūkojot bērnu, konstatēja, ka hospitalizācija nav nepieciešama. Arī sakostajam policistam hospitalizācija nebija nepieciešama, taču mediķi ieteica pašam doties uz ārstniecības iestādi, lai varētu apkopt brūces un veikt nepieciešamās potes.

Pēc notikuma 27 gadus vecā māte nogādāta Valsts policijā, kur noskaidrots, ka viņa jau vairākas reizes sodīta par atrašanos reibumā, tostarp policijas redzeslokā nonākusi arī par narkotiku lietošanu. Tāpat šī māte jau iepriekš sodīta par bērna aprūpēs pienākumu nepildīšanu. Pret agresīvo un pamatīgi iereibušo māti uzsākts kriminālprocess par pretošanos varas pārstāvim.

Savukārt bērns nogādāts krīzes centrā, jo notikuma vietā izrādījās, ka bērnu nevar uzticēt arī vecmāmiņai. Proti, apsekojot bērna dzīvesvietu, konstatēts, ka dzīvoklis ir piesmēķēts un pilns ar dažāda veida drazu, bet dzīvoklī esošā vecmāmiņa arī bija alkohola reibumā.

TOP komentāri

 • Ints
  +7 +7 0

  Ints

  Trakākais ir tas,ka bērns izaugs tāds pats kā viņa māte,ja dzīvos tādos apstākļos un elpos piesmēķēto gaisu - vēl iedzīvosies plaušu slimībās.Vecākiem jādomā ar galvu nevis ar otru galu.
 • rainita
  +6 +6 0

  rainita

  Şausmas tãda măte un vēl vecmāmiņa ari mīl iedzertpaldies dievam policistu izdarīja savu darbu kă pienākas, izglāba mazuli no lielas nelaimes komentētăjs lai ieiet pastrādā kapličă .
 • .rrr
  +6 +6 0

  .rrr

  Tas filmētājs var iekāpt vilcienā un lasīties uz savu krieviju, ja viņam te tik smaga dzīve!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl