Otrdien glābēji palīdzējuši izkļūt no meža apmaldījušamies cilvēkam

2 komentāri
Otrdien glābēji palīdzējuši izkļūt no meža apmaldījušamies cilvēkam
Attēlam ilustratīva nozīme. (EVIJA TRIFANOVA, LETA)

Otrdien, 14. septembrī, glābēji palīdzējuši izkļūt no meža cilvēkam, kurš bija apmaldījies, Skaties.lv informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Cilvēks mežā apmaldījās Limbažu novada Staicelē. Tur, raidot autocisternas skaņas signālu un sazinoties pa mobilo tālruni, ugunsdzēsēji glābēji norādīja virzienu, un cilvēks tika atrasts.

Savukārt Limbažu novada Alojā otrdien glābēji, izmantojot izbīdāmās kāpnes un imobilizācijas dēli, no vienstāva ēkas jumta nocēla cietušu cilvēku un nodeva NMPD mediķiem.

Savukārt Liepājā, Līgas ielā, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums, ugunsdzēsēji glābēji sakārtoja braucamo daļu, bet Baznīcas ielā Mazsalacā ugunsdzēsēji ar absorbentu savāca eļļu aptuveni piecu kvadrātmetru platībā no ceļa braucamās daļas.

Tāpat otrdien plkst. 13.41. glābēji saņēma izsaukumu uz Aizputi, kur vienstāva dzīvojamajā mājā dega dīvāns piecu kvadrātmetru platībā un istabas siena četru kvadrātmetru platībā, un bija izveidojies spēcīgs piedūmojums. Notikumā Aizputē cietušais cilvēk tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 15.21  VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

VUGD atgādina, ka visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās – obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu.

Pagājušajā diennaktī VUGD saņēma 24 izsaukumus – sešus uz ugunsgrēku dzēšanu, 17 uz glābšanas darbiem, bet trīs izsaukumi bija maldinājumi. Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, sadzīves priekšmeti divstāvu ražošanas ēkā, elektrolīnijas balsta stabs, piededzis ēdiens.

2 komentāri