“Normāli cilvēki tā nedara!” Kocēnu novadā pamatīgi izdemolēti kapi

8 komentāri
“Normāli cilvēki tā nedara!” Kocēnu novadā pamatīgi izdemolēti kapi
DEGPUNKTĀ

Pagājušajā diennaktī Kocēnu novadā izdemolēti Rubenes kapi.

Rubenes kapu pārzine Sandra piektdien savu mobilo telefonu pie lādētāja pieslēdz jau trešo reizi, jo viņai no paša rīta nepārtraukti zvana daudzi satraukti ļaudis, kuriem šeit apglabāti tuvinieki.

“Diena sākās labi. Atnācu uz darbu ar lielām emocijām, sākām ravēt celiņus… Un tad sāku skatīties – vienā vietā izrautas puķes, otrā vietā izrautas puķes. Domājām, ka putni. Bet nekā. Nācu tālāk pa kapiem un konstatēju, ka apgāzti pieminekļi, izrautas puķes,” stāsta Sandra.

Skats, kas brīdi vēlāk pavērās, viņu pilnīgi satrieca. Sieviete bija šokā par tik lielu necieņu pret aizgājējiem. No kāda vandaļu grupējuma, kas naktī veica demolēšanu, cietušas aptuveni 25 dzimtu kapu kopiņas.

“Ļoti liels stulbums. Tas ir alkohols un narkotikas, jo normāli cilvēki tā nedara,” saka Sandra.

Neoficiāla informācija liecina, ka Rubenes kapos uzdarbojies noziedznieku trio, bet policija pašlaik šo versiju nedz apstiprina, nedz noliedz. Zināms, ka likumsargiem notikuma vietā izdevās savākt pietiekami daudz materiālu, kas var noderēt kā pierādījumi un pat paātrināt noziedznieku meklēšanas procesu.

Turklāt policija lūdz atsaukties visus, kuri cieta no ļaundaru uzbrukuma, informāciju likumsargi aicina sniegt, zvanot pa tālruni: 22014143 vai 110.

Plašāk skatieties “Degpunktā” sižetā!