Nokrīt no koka, nozāģē sev pirkstus – vairāk brīvdienu nozīmē arī vairāk darba mediķiem

Komentāri

Vairāk brīvdienu nekā ierasts nozīmē, ka arī mediķiem darba netrūks, jo cilvēki steidzot baudīt pavasari un siltās dienas, nereti piemirst par savu un savu tuvo drošību.

Pieredzējušiem mediķiem ir skaidrs, ka vairākas brīvdienas visā valstī nebūt nenozīmē to, ka ātrās palīdzības ārsti varēs atpūsties. Ļaudis aktīvi dodas ārā, atpūšas pie dabas un steidz apdarīt dārza darbus, un par nožēlu jāsaka, ka pāris pēdējo dienu laikā, brīvdienas, ne vienam vien, jau beigušās slimnīcā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ceturtdien, galvaspilsētas slimnīcās nonācis kāds kungs, kurš, zāģējot kokus, nokritis no koka un guvis nopietnus ievainojumus, savukārt vairākos citos gadījumos cilvēki cietuši strādājot ar leņķa slīpmāšīnu. 55 gadus vecs kungs iezāģējis sev rokā un guvis cīpslu un asinsvadu bojājumu, savukārt kāds 58 gadus vecs vīrietis līdzīgā negadījumā savainojis pat rokas muskuļus un viņam nācies nekavējoties doties pie mikroķirurgiem.

Uz operāciju galda Rīgā nonācis arī kāds vīrs, kurš Kurzemē strādājot ar zāģi, zaudējis vairākus pirkstus. Diemžēl, neviens no šiem negadījumiem, nav kas neparasts, tādēļ mediķi aicina atpūtniekus būt divtik uzmanīgiem un pats galvenais, pieskatīt mazākos ģimenes locekļus. Ja pieaugušajiem lielākais drauds ir pašu neuzmanība, tad bērni visbiežāk cieš, mirklī kad esat novērsies.

Gadījumā, ja gūts apdegums ārsti iesaka to nekavējoties dzesēt zem vēsa, tekoša ūdens, savukārt, ja tas ir lielāks par cietušā plaukstu, steidzami jāmeklē mediķu palīdzība. Tomēr, ārstu pieredze liecina, ka uguns, nav vienīgais kas saulainās brīvdienās apdraud mazos atpūtniekus.

Brīvdienās nelielu veselības problēmu vai traumu gadījumā mediķi iesaka zvanīt uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni vai doties uz tuvāko traumpunktu. Tāpat, profesionāļi iesaka nenogaidīt, līdz pirmajai darba dienai, jo nereti, lieka vilcināšanās var tikai pasliktināt situāciju. Savukārt, ja kāds guvis nopietnus savainojumus vai ir apdraudēta cilvēka dzīvība, nekavējoties jāzvana pa tālruni 113.

Lasi vēl