Komentāri

Vairāk brīvdienu nekā ierasts nozīmē, ka arī mediķiem darba netrūks, jo cilvēki steidzot baudīt pavasari un siltās dienas, nereti piemirst par savu un savu tuvo drošību.

Pieredzējušiem mediķiem ir skaidrs, ka vairākas brīvdienas visā valstī nebūt nenozīmē to, ka ātrās palīdzības ārsti varēs atpūsties. Ļaudis aktīvi dodas ārā, atpūšas pie dabas un steidz apdarīt dārza darbus, un par nožēlu jāsaka, ka pāris pēdējo dienu laikā, brīvdienas, ne vienam vien, jau beigušās slimnīcā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ceturtdien, galvaspilsētas slimnīcās nonācis kāds kungs, kurš, zāģējot kokus, nokritis no koka un guvis nopietnus ievainojumus, savukārt vairākos citos gadījumos cilvēki cietuši strādājot ar leņķa slīpmāšīnu. 55 gadus vecs kungs iezāģējis sev rokā un guvis cīpslu un asinsvadu bojājumu, savukārt kāds 58 gadus vecs vīrietis līdzīgā negadījumā savainojis pat rokas muskuļus un viņam nācies nekavējoties doties pie mikroķirurgiem.

Uz operāciju galda Rīgā nonācis arī kāds vīrs, kurš Kurzemē strādājot ar zāģi, zaudējis vairākus pirkstus. Diemžēl, neviens no šiem negadījumiem, nav kas neparasts, tādēļ mediķi aicina atpūtniekus būt divtik uzmanīgiem un pats galvenais, pieskatīt mazākos ģimenes locekļus. Ja pieaugušajiem lielākais drauds ir pašu neuzmanība, tad bērni visbiežāk cieš, mirklī kad esat novērsies.

Gadījumā, ja gūts apdegums ārsti iesaka to nekavējoties dzesēt zem vēsa, tekoša ūdens, savukārt, ja tas ir lielāks par cietušā plaukstu, steidzami jāmeklē mediķu palīdzība. Tomēr, ārstu pieredze liecina, ka uguns, nav vienīgais kas saulainās brīvdienās apdraud mazos atpūtniekus.

Brīvdienās nelielu veselības problēmu vai traumu gadījumā mediķi iesaka zvanīt uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni vai doties uz tuvāko traumpunktu. Tāpat, profesionāļi iesaka nenogaidīt, līdz pirmajai darba dienai, jo nereti, lieka vilcināšanās var tikai pasliktināt situāciju. Savukārt, ja kāds guvis nopietnus savainojumus vai ir apdraudēta cilvēka dzīvība, nekavējoties jāzvana pa tālruni 113.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl