Nokosti brieži un sašauts suns! Strīds ar kaimiņu jau pārvēršas “karā” ar policiju

4 komentāri
Nokosti brieži un sašauts suns! Strīds ar kaimiņu jau pārvēršas “karā” ar policiju
Foto: Pixabay

Limbažu pusē divi kaimiņi jau vairākus mēnešus karo par taisnību. Viena vīra saimniecībā nokosti brieži, bet otra suns tobrīd atradies aploka tuvumā.

Nelielais suņuks saņēmis šāvienu no kaujas ieroča vēderā un pakaļkāju apvidū, taču joprojām nav pierādīts, ka tieši šis krancītis būtu spējīgs nokost staltbriežus. Par dzīvnieka sašaušanu tika uzrakstīts iesniegums, bet policija, suņa īpašnieku ignorē.

Vēl februārī aizsākušies notikumi Limbažu pusē, kur kādā briežu dārzā nokosti vairāki dzīvnieki un bijušas aizdomas, ka baram uzbrukuši tuvumā esoša kaimiņa suņi. Pēc tam, kad saimnieks Jānis savā briežu dārzā atrada vairākus beigtus briežus, viņš apsūdzēja kaimiņu Andri suņu nepieskatīšanā un izsauca mednieku, kurš sašāva netālu no briežu dārza klaiņojošo krancīti.

Limbažu novadā administratīvā komisija un valsts policija uzsāka izmeklēšanu, lai noskaidrotu, kādos apstākļos un kurš dzīvnieks nokoda briežus. Šonedēļ “Degpunktā” vērsās sašauto suņu īpašnieks, lai pastāstītu, ko viņam izdevies noskaidrot no policijas par lietas izmeklēšanu, kas joprojām nav pabeigta.

 

Andrim par dzīvnieku turēšanas prasību pārkāpšanu piemēroja 10 eiro naudassodu. Administratīvā komisija neguva pieradījumus tam, lai Andri sauktu pie administratīvās atbildības par viņa suņu uzbrukumu staltbriežiem. Bet par suņu sašaušanu Andrim ir vairāki jautājumi – šī epizode īpaši netiek cilāta. Sākumā izskanējusi informācija, ka suņi redzēti briežu tuvumā, bet beigās izrādījies, ka nav nevienas ticamas liecības un pat pēdas izgaisušas.

 

Andris izceļ likuma pantu, ka mednieks nav tiesīgs lietot medību ieroci platībās, par kurām nav noslēgts attiecīgs medību tiesību nodošanas līgums, izņēmums gan ir paša šāvēja nepieciešamā aizstāvēšanās un galējā nepieciešamība suņa uzbrukuma gadījumā. Sarunā ar mednieku iepriekš noskaidrots, ka nekāda aizstāvēšanās nav bijusi, jo suns pat nav skrējis virsū. To pierāda šāviena pēdas.

14. martā, uzreiz pēc notikušā, Andris bija uzrakstījis iesniegumu valsts policijā par suņu sašaušanu, bet atbildi nav saņēmis. Tikai 3. februārī Andrim atnāca formāla vēstule ar paziņojumu par attiekšanos uzsākt kriminālprocesu, jo mednieka rīcība tika novērtēta, kā aizstāvēšanās un dzīvības aizsargāšana.

 

Pēc vīrieša teiktā, veicot izmeklēšanu, policijas darbinieki nav apsekojuši sašauto suni, nav uzskatījuši par vajadzīgu no iesaistītām pusēm paņemt paskaidrojumus, kā arī nav veiktas citas procesuālās darbības. Uzskatot, ka policijā tiek veiktas koruptīvas un ar interešu konfliktu saistītas darbības, Andris uzrakstījis vēstuli Iekšējās drošības birojam, bet atbildi nav saņēmis.

Visus Andra sasāpējušos jautājumus “Degpunktā” šonedēļ uzdeva arī policijas pārstāvjiem, taču likumsargi atbildi nav spējuši noformulēt.