“Nevarēja viņu nemaz paši izvilkt ārā”; Ventspilī zem dzelzs konstrukcijām nāvējoši saspiež cilvēku

6 komentāri

Darba inspekcija uzsākusi izmeklēšanu kādā Ventspils rūpnīcā, kurā, visticamāk, netika ievēroti drošības noteikumi. Viens no viņu darbiniekiem, strādājot ar smagu kravu, tika nāvējoši saspiests zem dzelzs konstrukcijām.

Lai vīrieša mirstīgās atliekas atsvabinātu, bija nepieciešams izmantot hidrauliskos instrumentus. Ventspils iedzīvotāji ”Degpunktam” ziņo, ka dzīvību zaudēja sešdesmit divus gadus vecs vīrietis. Vietējie stāsta, ka nekas daudz par negadījumu nav zināms, bet tuviniekiem radušās aizdomas, ka iestādē netiek ievērota darba drošība.

“Viņi krāmēja mašīnu. Bija lielgabarīta krava. Tad uzkrita virsū tā dzelzs konstrukcija, nevarēja viņu nemaz izvilkt ārā paši, izsauca ugunsdzēsējus. Ugunsdzēsēji viņu tur atbrīvoja, aizveda uz slimnīcu. Trīsdesmit piecas minūtes viņu reanimēja, un tad viņš nomira. Tur drošības tehnika noteikti nebija ievērota. Vai tur trose neizturēja vai kas, tur jau slepenībā tur to,” stāsta bojāgājušā paziņa.

Zināms, ka Aivars darbu SIA ”Ventspils metināšanas rūpnīcā” sāka 2018. gada decembrī kā autovadītājs. “Degpunktā” sazinājās ar uzņēmumu, kurā notika negadījums, bet iestāde atteicās notikušo komentēt.

”Ventspils metināšanas rūpnīcā” gadu gaitā notikuši vēl četri nelaimes gadījumi, kuros cietuši darbinieki. Valsts darba inspekcija arī par šo gadījumu jau ir informēta.

Sākotnējā informācija ir tāda, ka, ceļot metāla konstrukciju uz transporta platformas, metāla konstrukcija ir apgāzusies un uzkritusi virsū nodarbinātajam. Pašlaik ir uzsākta nelaimes gadījuma darbā izmeklēšana,” stāsta Valsts darba inspekcijas pārstāve Ilze Kalniņa.

6 komentāri