“Nespēja nosaukt ne savu, ne kāda radinieka vārdu…” Rīgā atrod nomaldījušos septiņgadnieku

2 komentāri
“Nespēja nosaukt ne savu, ne kāda radinieka vārdu…” Rīgā atrod nomaldījušos septiņgadnieku
DEGPUNKTĀ

Kāds septiņus gadus vecs puika pavisam īsa brīvsoļa laikā pieredzējis īstu emociju karuseli, – paspējis gan noklīst un bezspēcībā izraudāties, gan saticis nepazīstamus, taču ļoti izpalīdzīgus ļaudis, gan sirēnu pavadībā pavizinājies policijas patruļas auto un, galu galā, tomēr atkal saticis savu mammu.

Darba dienas pievakarē galvaspilsētas policisti devušies talkā kādam jaunam vīrietim un jaunkundzei, kuri tik tikko uz Salu tilta bija pamanījuši nelaimē nonākušu bērnu.

Vīrietis teicis, ka uz Salu tilta sastapis mazu bērnu ar velosipēdu, kurš acīmredzot bija apmaldījies.

Likumsargi pateikušies līdzcilvēkiem un puisēnu iesēdinājuši patruļas auto, lai noskaidrotu, kā tad noklīdušo zēnu sauc un kur varētu būt meklējami viņa vecāki.

Bērns bija pārāk satraukts un tobrīd nespēja nosaukt ne savu, ne kāda radinieka vārdu. Tomēr ilgi šķetināt šo lietu nav nācies, jo pavisam negaidīti zēns pamanījis ko pazīstamu – savu mammu pabraucam garām policijas automašīnai. Vēl mirklis un policisti panākuši spēkratu, tas apturēts un atklājies, ka septiņgadnieks patiesi atpazinis mammas auto.

Turpmākās sarunas laikā bērna māte atklājusi, ka puika pirms aptuveni 20 minūtēm noklīdis no mazdārziņu teritorijas Lucavsalā. To pamanot, māte nekavējoties kāpusi savā auto un devusies zēnu meklēt. Tomēr viņas pieļāvums, ka dēls varētu būt iekāpis sabiedriskajā transportā un aizbraucis uz centru, izrādījies nepareizs, un sieviete jau traukusies atpakaļ uz Lucavsalu, kad viņas auto aizmugurē atskanējušas sirēnu skaņas.

Uzzinot šo stāstu, policisti pieņēmuši rakstveida mātes liecību, aprunājušies ar puiku un tad varējuši doties tālāk.

Plašāk skatieties “Degpunktā” sižetā!