Komentāri
Nepilngadīga meitene cenšas iekļūt naktsklubā ar viltotu personas apliecību un nonāk policijā
Foto: Pixabay.com

Naktī no pagājušās piektdienas uz sestdienu Valsts policija no Vecrīgas naktskluba apsarga saņēma informāciju par meiteni, kura mēģinājusi iekļūt izklaides vietā, uzrādot personas apliecību ar acīmredzamām viltojuma pazīmēm.

Notikuma vietā ieradās Rīgas Centra iecirkņa policisti, kuri minēto meiteni aizturēja un nogādāja policijas iecirknī, kā arī atsavināja minēto dokumentu. Policisti pārbaudīja, ka meitene dzimusi 2000. gadā, savukārt uz personas apliecības norādīts, ka viņa ir divus gadus vecāka, tātad pilngadīga.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ekspertīzes laikā tiks noteikts, vai apliecība tiešām ir viltota, kādā veidā tas izdarīts un citi notikušā apstākļi. Taču jau tagad apskatot dokumentu, redzams, ka, visticamāk, tikusi nokopēta tā apliecības puse, uz kuras redzams dzimšanas gads, pēc tam uz kopijas izmainīts dzimšanas gads un tā uzlīmēta uz oriģinālās apliecības. Savukārt apliecības otra puse palikusi nemainīta.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 275. panta pirmās daļas – par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, viltošanu, kā arī par viltota dokumenta izmantošanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Šis nav vienīgais gadījums, kad jaunieši nonāk policijas redzeslokā par dokumentu viltošanu ar nodomu veikt darbības, kas pēc likuma ir atļautas tikai pilngadīgām personām. Jau ziņojām, ka šā gada janvārī tika aizturēts 16 gadus vecs jaunietis, kurš, lai iegādātos elektroniskās cigaretes šķidrumu, veikalā uzrādīja identifikācijas karti ar izmainītu dzimšanas gadu. Toreiz veikala pārdevējs pamanīja izmaiņas dokumentā un ziņoja policijai. Valsts policija ir pabeigusi šīs krimināllietas izmeklēšanu un tā ir nodota prokuratūrā kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl