Nelegālajā izgāztuvē Bauskas pusē atrastas ķīmiskas vielas

0 Komentāru
Nelegālajā izgāztuvē Bauskas pusē atrastas ķīmiskas vielas

Vides dienesta inspektori nedēļas nogalē uzzināja, ka “Degpunktā” sastaptais strādnieks, kurš centās atbrīvoties no atkritumu konteinera nelegālā izgāztuvē Vecsaules pagastā, ir saistīts ar atbildīgajiem, kuri šo noziegumu pastrādājuši. Kāds iedzīvotājs arī sniedzis anonīmu informāciju par atkritumu sastāvu, kas, izrādās, ir ķīmiski bīstams.

Pagājušajā nedēļā jau vēstīts par nelegālo izgāztuvi, kas uzieta Bauskas pusē. Kāds kaitnieks 200 kvadrātmetru platībā piedrazojis sirmas kundzes īpašumu, atstājot tur dažādus būvgružus, kā arī melnu, ķepīgu vielu, kas nodota ekspertīzēs sastāva pārbaudei. ”Degpunktā” ieradās notikuma vietā un sastapa kādu, kurš centās atbrīvoties no pierādījumiem.

Vides dienests uzskatīja, ka notiekošais noteikti ieinteresētu arī pašvaldības policiju. Jelgavas reģionālās vides pārvaldes kontroles daļas vadītāja Evita Beitlere atzīst, ka vīrieša aizturēšana izrādījusies rezultatīva. Pāris dienas pēc notikušā izdevies apsekot aizdomās turamos.

“Mēs saistībā arī ar pašvaldības policistiem, kuri piefiksēja šīs personas, kas grieza šos materiālus, viņa datus piefiksēja, un arī saņēmām zvanu no iedzīvotāja, kas informēja mūs par iespējamām vainīgām personām, atkritumu izcelsmi, atkritumu daudzumu,” viņa stāsta.

Kaitējums videi ir tomēr apjomīgāks, nekā vides dienestam sākotnēji šķita. Ekspertīzēs atklājās, ka atrastā melnā viela ir bīstama un jau sajaukusies ar grunti iepriekš izraktā ūdenstilpnē.

“Viennozīmīgi var secināt, ka tur ir apglabāti arī bīstamie atkritumi. Šobrīd ir jāveic teritorijas izpēte, bet daudzumi ir, noteikti var teikt, ka tie ir lieli apmēri,” pauž Vides dienesta pārstāve.

Ja pēc teritorijas izpētes pierādīsies, ka aprakto atkritumu daudzums sasniedz provizoriski aprēķināto, tad par notikušo tiks uzsākts kriminālprocess.

0 Komentāru