Nelegālā cigarešu ražotne Jelgavas novadā: kontrabandas midzenī necilvēcīgos apstākļos strādājuši ukraiņi

4 komentāri

Pagājušajā nedēļā Jelgavas pusē tika uzieta viena no lielākajām kontrabandas cigarešu ražotnēm Latvijas vēsturē. Tonnām sagatavotās cigaretes noziedznieki paredzēja realizēt Skandināvijā.

Policija veica kratīšanu un smēķus konfiscēja, kā arī aizturēja 11 personas vecumā no 25 līdz 55 gadiem. Ārvalstnieki, kurus nodarbināja angāros, tika izmitināti necilvēcīgos apstākļos.

Teju divus metrus augsti betona mūri ilgstoši slēpa nelegālās darbības, kas pilnā sparā ritēja kādā ražotnes teritorijā Oglaines ciemā. Divdesmit tonnas tabakas un septiņus miljonus cigarešu, ko no angāriem mēneša sākumā konfiscēja policija, sūri strādājot gatavoja viesstrādnieki,” ziņo “Degpunktā”.

Oficiāli neapstiprināta informācija vēsta, ka tie bijuši Ukrainas pilsoņi. Precētajam pārim, kas dzīvo pārsimt metrus no kontrabandistu midzeņa, šķiet savādi, ka nekādu pazīmju par duci izmitināto ārzemnieku ikdienā manīt nevarēja.

“Tik klusi tur, es saku. Vārti mūžīgi bija ciet, reti kāds piestāja ceļa malās. Skurstenis tur nekūpēja nekad, kādreiz pie stūra lampiņa iedegās. Vai tad uz veikalu negāja, ēst nevajadzēja, pieveda visu? Nesaprotu šo es arī,” neizpratnē ir kaimiņu mājā dzīvojošie.

Avots vēsta, ka viesstrādnieki tika izmitināti nekomfortablos apstākļos. Lai vīriešiem nebūtu jārādās cilvēkos, uz nolaistajiem dzīvokļiem ik dienu veda pārtikas krājumus. Ukraiņi angāros strādājuši noteiktu laiku – aptuveni mēnesi, līdz kontrabandisti savervēja un atgādāja nākamos darbiniekus. Patiesību, ka ar kaimiņa īpašumu kaut kas nav kārtībā, laulātie kaimiņi atklāja brīdī, kad teritoriju ielenca policija.

“Skatos no rīta, sabrauc policijas mašīnas, uz ceļa stāv vesela čupa mašīnu. Es ienāku mājās uz saku, laikam Ģirts ir apzagts, kaut kas nozagts noteikti ir, jo beigās vīri staigāja sētai riņķī. Paiet laiciņš, zvana man viena paziņa un prasa, kas notiek kaimiņos? Saku, nezinu, laikam kaut kas nozagts. Viņa – nē, tur cigaretes ražo,” stāsta blakus nama iedzīvotāji.

Arī piektdien ražotnē darbu turpina gan likumsargi, gan Nodrošinājuma valsts aģentūras darbinieki. Iestādes konfiscē smēķu izgatavošanai paredzēto aparatūru. Policijā turpina skatīt aizdomās turēto personu lomas izdarītajā noziegumā. Pēc Valsts ieņēmumu dienesta aplēsēm, ja noziedzniekiem izdotos pārdot saražoto preci, valstij tiktu nodarīti zaudējumi 1,2 miljonu eiro apmērā.

4 komentāri