Nejauša garāmgājēja paglābj izmisušu sievieti no lēciena Daugavā

16 komentāri

Pateicoties nejaušai garāmgājējai, kāda bezizejā nonākusi sieviete tika paglābta no drošas bojāejas, nolecot no Vanšu tilta margām Daugavā, vēsta “Degpunktā”.

Otrdien, 5. oktobrī, gaišā dienas laikā pašā pilsētas centrā netālu no Valsts prezidenta pils risinājušies dramatiski notikumi. Uz policijas informatīvo tālruni piezvanīja kāda sieviete, kura informēja, – pa Vanšu tiltu staigā sieviete vienās čībās, izskatās apmaldījusies vai pazaudējusies, kā arī veic darbības, kas liecina par iespējamām pašnāvības tieksmēm. Video operatori sāka ar kameru palīdzību meklēt sievieti un nodeva attiecīgo informāciju tuvākajai policijas patruļai.

Tobrīd tuvākā policijas patruļa strādājusi ar kādu ceļu satiksmes noteikumu pārkāpēju, taču saruna pārtraukta daudz straujāk nekā ierasts, un grēkāzis tā arī palika vieglā nesaprašanā par negaidīto policistu steigu.

Kamerās bija redzams, ka sieviete pārkāpj pāri norobežojumam un uzkāpj uz tilta malas. Tad viņai piesteidzās garāmgājēja, kura sievieti satvēra un novilka lejā no tilta margām. Pēcāk talkā piesteidzās arī kāda riteņbraucēja. Izglābtā sieviete noguldīta uz zemes, līdz pēc pāris minūtēm ieradās policijas darbinieki, kas veica pārrunas, mēģinot noskaidrot, kas noticis.

Sieviete, kura grasījās ielēkt Daugavā, pastāstīja, ka viņai ir ģimenes rakstura problēmas ar brāli un to dēļ bija doma izdarīt pašnāvību. Tāpat viņa atzinās, ka šāda ideja iešāvusies viņas prātā ne pirmo reizi. Notikuma vietā ieradās arī mediķi, un sieviete nodota neatliekamajai medicīniskajai palīdzībai, bet Valsts policijas darbinieki viņu pavadīja uz ārstniecības iestādi.

Rūpīgāk apskatot videonovērošanas kamerā redzamos kadrus, ir skaidri manāms, ka garāmgājējai, kura pirmā piesteigusies palīgā, pārdomām bija dotas vien pāris sekundes. Šajā gadījumā sieviete nav minstinājusies, un tas, domājams, glāba viņas dzīvību.

Jācer, ka attiecīgais glābējas solis tiks novērtēts un, iespējams, viņu vēlreiz redzēsiet jau “Latvijas Lepnuma” ceremonijā.

16 komentāri

Aktuālie Degpunktā sižeti

Iereibuši vecāki nežēlīgi izturējušies pret savu divus mēnešus veco bērnu

Jēkabpilī pazudis attēlā redzamais vīrietis; ģimene lūdz palīdzību meklēšanā

Aizmiglots prāts un izārdīta pietura: Kuldīgas pusē šādi "izpildījies" kāds dzērājšoferis

Nepieskatīts suns sakož policijas darbinieci

Ķengaragā taisnā ceļa posmā notikusi savāda automašīnu avārija

Purvciemā neuzmanības dēļ kāds pensionārs pakļūst zem trolejbusa

Krišjāņa Baronā ielā iedzīvotāji pamanījuši bērnus, kuri staigājuši pa ēkas jumtu

Aculiecinieks palīdzējis policijas darbiniekiem aizturēt kādu aizdomīgu autovadītāju

Pensionāru pārim gājiens uz Bauskas tirgu izvērties pavisam nelāgi

Asiņains kautiņš Hospitāļu ielā; notikuma vietā ieradusies arī reanimācijas brigāde

Jaunieši, cenšoties iekurināt krāsni ar degvielu, izraisa ugunsgrēku

Ziepniekkalnā daudzdzīvokļu mājā aizdegas bērnu ratiņi