Komentāri
Neizturamu ģimenes apstākļu dēļ divas mazgadīgas meitenes nakts laikā klaiņo Ziepniekkalnā
Foto: LETA

1. maijā īsi pēc pulksten 22.00 Rīgas pašvaldības policijas (RPP) Kurzemes pārvaldes darbinieki saņēma informāciju par divām mazgadīgām meitenēm, kuras iekāpušas 3. maršruta autobusā alkohola reibumā, pavēstīja Rīgas pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Zemene.

Sabiedriskais transports pārtverts pieturā “Zvīņu iela”, kur personu datu pārbaudes laikā noskaidrots, ka abas meitenes nav sasniegušas 16 gadu vecumu, lai drīkstētu atrasties pēc plkst. 22.00 sabiedriskā vietā bez vecāku vai aizbildņu klātbūtnes. Kā norāda RPP, jaunietes apgalvoja, ka alkoholu nav lietojušas, tomēr policijas automašīnas salonā no meitenēm sajusta alkoholam raksturīgā smaka.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc pārbaudes noskaidrots, ka viena jauniete alkoholu nebija lietojusi, savukārt otrai konstatēts 1,20 promiļu reibums. Lai pārbaudītu iereibušās meitenes veselības stāvokli izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri konstatēja, ka hospitalizācija nav nepieciešama.

Rīgas pašvaldības policija

Iereibusī meitene policistiem skaidroja, ka nevēlas tikt nogādāta dzīvesvietā, jo māte no viņas atteikusies, savukārt tēvs regulāri alkohola reibumā viņu saukājot par dumju un nevienam nevajadzīgu.

Tāpat meitene piebilda, ka, ja viņam tiks atņemtas aizgādības tiesības, tad neviens par viņu necīnīšoties.

Sarunas gaitā iereibusī meitene atzinās, ka notikuma dienā nozagusi no pārtikas veikala “Maxima” degvīna pudeli un paskaidroja, ka labprātāk dosies uz policijas iecirkni, nevis mājās pie tēva. Jaunietes mantās atrasta pustukša degvīna pudele. Kārtības sargi par konstatēto ziņoja Valsts policijas darbiniekiem.

Arī otra jauniete atzina, ka dzīvo pie aizbildnes – vecmāmiņas, kura dzīvo kopā ar agresīvi noskaņotu vīrieti, kas regulāri viņu apsaukājot ar cieņu aizskarošiem vārdiem un nevēloties atgriezties mājās.

Iereibusī meitene saistībā ar zādzības veikšanu nogādāta Valsts policijā, bet, lai pārliecinātos par otras meitenes teikto, policisti devās pie aizbildņa – vecmāmiņas. Aizbildnes dzīvesvietā apstiprinājās meitenes stāstītais, proti, vecmāmiņas dzīvesbiedrs, ieraugot meiteni, lamāja viņu ar cieņu aizskarošiem vārdiem. Savukārt pati vecmāmiņa atzina, ka pa dienu lietojusi grādīgos dzērienus un nebija spējīga par mazmeitu parūpēties.

Ņemot vērā, ka dzīvesvietā meitenei bija nelabvēlīga vide, jauniete nogādāta krīzes centrā. Vecmāmiņai ieteikts izvērtēt savas prioritātes, lai mazmeita varētu turpināt pie viņas dzīvot.

Par notikušo informēta RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļai, kā arī Rīgas bāriņtiesa.

Lasi vēl