Narkotiku reids skolās Tukumā: divi pusaudži alkohola reibumā, sešiem konstatē aizdomas par narkotiku lietošanu

13 komentāri
Narkotiku reids skolās Tukumā: divi pusaudži alkohola reibumā, sešiem konstatē aizdomas par narkotiku lietošanu
VALSTS POLICIJAS ZRP

Šonedēļ reida laikā Tukumā diviem skolēniem konstatēts alkohola reibums, bet vēl seši nogādāti uz pārbaudi, jo bijušas aizdomas, ka viņi lietojuši narkotiskās vielas, atklāj Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) vecākā speciāliste Ieva Sietniece.

Reidā piedalījušies Tukuma iecirkņa policisti, izglītības iestāžu administrācija, piesaistot ZRP un Valsts robežsardzes kinologus ar dienesta suņiem.

Aizdomās par narkotiku lietošanu uz medicīnas iestādi tika nogādāti seši skolēni, bet diviem 13 gadus veciem skolēniem konstatēts alkohola reibums. Par šiem gadījumiem policijā sāktas administratīvās lietvedības.

Reida noslēgumā kinologi apsekojuši arī kādu mājsaimniecību Tukumā, kur atraduši un atsavinājuši 44 120 cigaretes bez akcīzes markām un 268 litrus nelegālā alkohola. Saistībā ar nelegālo cigarešu un alkohola uzglabāšanu ir sākts kriminālprocess.

Sietniece atgādināja, ka policija turpina strādāt narkotisko un psihotropo vielu nelegālās aprites apkarošanas jomā. Vienlaikus policija vērš izglītības iestāžu administrācijas un pedagogu uzmanību uz to, ka gadījumā, ja tiek pamanīta narkotisko vai psihotropo vielu nelegālā aprite izglītības iestādē, par to nekavējoties jāinformē policija.

Savukārt Valsts policija (VP) maija beigās arī citās skolās veiks narkotisko vielu pārbaudes, apliecināja iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV). Ministrs atzīmēja, ka ir panākta vienošanās ar Izglītības un zinātnes ministriju par narkotisko vielu pārbaužu programmas sākšanu Latvijas skolās. Ģirģens norādīja, ka skolas, kurās tiks veiktas pārbaudes, būs izvēlētas pēc noteikta algoritma, tādēļ nevienam iepriekš netikšot atklāts, kurās skolās notiks preventīvie pasākumi.

Tāpat ministrs atzīmēja, ka tieši narkotisko vielu un alkohola lietošana, kā arī agresija ir viena no lielākajām problēmām skolās.