Narkotikām pa pēdām: pastā ik dienu pienāk aizdomīgi sūtījumi

2 komentāri
Narkotikām pa pēdām: pastā ik dienu pienāk aizdomīgi sūtījumi
EKRĀNUZŅĒNUMS

“Latvijas pasts” sadarbībā ar muitu ik dienu pārbauda tūkstošiem sūtījumus, kuros, iespējams, paslēptas narkotikas. Lielu lomu nelegālo vielu meklēšanā ieņem speciāli apmācīti darba suņi, uz kura deguniem kinologi ļoti paļaujas. “Degpunktā” sekoja līdzi kāda muitas suņa centieniem atrast sūtījumus no ārvalstīm, par kuru saņemšanu draud kriminālatbildība.

Vācu aitu suns Džeimija piektdien lidostas ”Rīga” pasta šķirošanas punktā strādāja jau no plkst. 9.00 rītā. Trenētais dzīvnieks skraidīja gar paciņām, kas nākušas no ārzemēm, meklēdams narkotiskas vielas. Kinoloģe Inese rūpīgi sekoja līdzi Džeimijas gaitām, līdz viens no sūtījumiem pievērsa suņa uzmanību. Paciņa tika nodota muitas darbiniecei Linnai, kas pārbaudīs tās saturu.

Aizdomīgi sūtījumi pasta kalnos tiek atrasti katru dienu un grūti spriest, cik no apreibinošajām vielām paslēptas tik rūpīgi, ka netiek atrastas. Muitas uzraudze stāsta, ka pārsvarā narkotikas uz Latviju nāk no Eiropas savienības dalībvalstīm.

Mēnesī vidēji 40 paciņas ar aizliegtām vielām tiek konfiscētas un to adresātiem pēc tam nākas atbildēt uz policistu jautājumiem. Džeimijas uzieto, aizdomīgo vēstuli nāksies atplēst un kārtīgi izpētīt.

Uzsāktās izmeklēšanas gaitā tagad tiks skaidrots, kāds sods jāpiemēro hašiša sūtītājam, kā arī, saņēmējam.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā